iOS 8'den Sonra Pil Ömürleri Ne Oldu?

1
1
0
0
0
​iOS 8’in yayınlanmasının ardından bazı kullanıcılar yeni işletim sistemini hemen yüklerken, iPhone 4 S kullanıcıları bazı sorunlar yaşıyor. Sanki biraz daha beklemek faydalı olacak, neyse.
iOS 8’in yayınlanmasının ardından bazı kullanıcılar yeni işletim sistemini hemen yüklerken, iPhone 4S kullanıcıları bazı sorunlar yaşıyor. Sanki biraz daha beklemek faydalı olacak, neyse.
 
Her iOS güncellemesinin ardından en çok merak edilen konu pil sürelerinin ne kadar iyileştirildiği. ArsTechnica isimli site biraz derinlere dalıp pil süresini ölçen kapsamlı bir test gerçekleştirdi. Apple’ın tüm cihazları iOS 7.1.2 ve 8’de WiFi ile 4 kere test edildi. Sonuçlara bakıldığında iPhone 4S, iPad mini ve iPod Touch’un pil ömrü, eskisine göre daha uzun. iPad 4 ve Retina iPad mini’de az da olsa bir düşüş var. Pil ömründe en fazla düşüş ise iPhone 5 ve 5S’te görülüyor. Özellikle 5S’teki pil ömrü 7.1.2’ye göre daha büyük bir düşüş yaşamış.
 
Aşağıda yayınladığımız tabloda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatırlayacağınız üzere Apple, yeni nesil iPhone'ların tanıtımı sırasında cihazların pil ömürleriyle ilgili aşağıdaki tabloyu paylaşmıştı.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0