• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 8 Güncellemesi, İnternet Trafiğini %15 Artırdı

iOS 8 Güncellemesi, İnternet Trafiğini %15 Artırdı

0
0
0
0
0
iOS 8 Güncellemesi, İnternet Trafiğini %15 Artırdı
iOS 8'in indirilmeye başlamadığı andan itibaren internet trafiği 4 saat boyunca büyük bir yoğunluk yaşadı. 
Apple telefon ve tabletlere 17 Eylül günü iOS 8 gelmeye başlamıştı. Haliyle ülkemizde çok fazla kullanıcısı bulunan bu cihazların sahipleri, ürünlerini yeni güncellemeyle beraber hemen yükseltmek istediler. Hal böyle olduğu zaman internet trafiği de epey etkilendi bu durumdan.


Turkcell Super Online'dan gelen verilere göre kullanımın en yoğun olduğu saatler olan 20.00 ve 00.00 arasında internet kullanımı %15 arttı. iOS güncellemesine ilginin çok yoğun olduğu ülkemizde, normal şartlarda internet kullanımın zirveye ulaştığı ve orada kaldığı süre 30 dakikadır. Yani en yoğun geçen zaman sadece 30 dakika. Ancak iOS 8 ile birlikte bu süre ortalama 4 saate yaklaştı.

17 Eylül tarihinde gerçekleşen bu yoğunluktan etkilenmediklerini belirten Turkcell Network Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, trafikle ilgili şu açıklamaları yaptı:

iOS 8 işletim sistemi, tüm iPhone ve iPad kullanıcılarının merakla beklediği bir güncellemeydi. Sistemin indirilmek üzere sunulmasının ardından veri trafiğinde hızlı bir yükseliş oldu. Turkcell Superonline’ın dinamik yük dağılımı yapan akıllı şebekesi üzerinden tüm müşterilerimiz hiçbir sorun yaşamadan yeni sürümü indirdiler. Bu noktada gerçekleştirdiğimiz altyapı yatırımları ve olası trafik sıkışma risklerine karşı uzman ekibimizin aldığı aksiyonlar kritik önem taşıyor.”
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0