• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9.0.2 Yüklü iPhone 6 ve iPhone 6S'ler Kırmızı Ekran Hatası Veriyor!

iOS 9.0.2 Yüklü iPhone 6 ve iPhone 6S'ler Kırmızı Ekran Hatası Veriyor!

0
0
0
0
0
iOS 9'u tam sürüm olarak sunduktan sonra güncelleme üstüne güncelleme getiren Apple, kullanıcılarının canını sıkmaya başladı.
Apple kullanıcılarının son günlerde canı bilinmeyen sebepten ötürü ciddi derecede sıkılmakta. Gelen haberlere göre, iOS işletim sisteminin son güncellemesi olan 9.0.2'yi yükleyen iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcıları, telefonlarının garip davranmaya başladığını ve sürekli olarak donma yaptığını söylemekteler.

Kullanıcılar, ister bekleme modunda olsun, ister telefonu kullanırlarken olsun sorunun devam ettiği ve telefonların birden donduğunu ve tek çözümün telefona hard-restart dediğimiz, home ve power tuşlarına basılı tutarak yaptığımız işlem olduğunu birdirmekteler. 
 

Pek çok kullanıcının benzer durumdan muzdarip olması ve Apple'a bu konuyu bildirmesi de pek bir işe yaramamış. Çünkü Apple cephesinden yapılan açıklamaya göre sorun bilinmekte. Yani Apple'ın bu tarz bir hatadan haberi var. Ancak şu an için ortada elle tutulur bir çözüm yok. Bu sebeple çözümün bulunması biraz zaman alabilir. 

Tabi bu sırada, zaman kaybetmek istemeyen bazı kullanıcılar sorunu çözmeye çalışmış ve dediklerine göre sorunun kaynağı iCloud yedekleme ve kurtarma sisteminden kaynaklanmakta. İşin garip tarafı ise, iOS 9.0.2 güncellemesinde ön plana çıkan şeylerden biri de iCloud hatalarının çözülmüş oluşuydu (en azından Apple tarafından söylenen bu yöndeydi).

Şu an için sorunun çözümüne yönelik iki işlem var. Bunlardan ilki tüm ayarlarınızı sıfırlamak (Ayarlar>Genel>Sıfırlama>Tüm Ayarları Sıfırla). Bu çözüm sizi bir süre idare edebilir. Eğer bu işlem işe yaramazsa,kurtarıcınız telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme olabilir. Tabi bu sorunu yaşayanlarda bahsettiğimiz çözümlerin işe yarayacağına dair bir kesinlik de bulunmuyor (yani sorunu yaşayan birkaç kullanıcı bu çözümlerden birini yapmış, ''bende işe yaradı'' demiş. Sizde işe yarar mı yaramaz mı orası meçhul).

He yok ''ben yine de bir deneyeyim'' diyorsanız ancak ''bir ton uygulamam ne olacak?'' diye de düşünmekteyseniz, iTunes'un kurtarma görevi, silinen uygulamalarınızı geri getirecektir. Ya da kullandığınız uygulamaları bir yere not edip tekrardan yükleyebilirsiniz.Sonuç olarak bu sorunu yaşayanlardan biri iseniz, bahsettiğimiz çözümler işinize yarayabilir. Ya da biraz dişinizi sıkıp Apple tarafından gelecek bir açıklama ya da çözüm bekleyebilirsiniz.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0