iOS 9.3 Beta 2 Yayınlandı!!

0
0
0
0
0
iOS 9.3 Beta sonunda yayınlandı. İşletim sisteminin bu versiyonunda Night Shift, yeni 3D Touch özellikleri ve Touch ID notları bulunuyor.
Apple, iOS işletim sisteminin 9.3 Beta versiyonunu ikinci kez yayınladı. Geliştiriciler için yayınlanan işletim sistemi, tüm kullanıcıların kullanımına sunulmadan önce test edilmesi amacıyla belirli aralıklarla geliştiricilerin kullanımına sunuluyor. iOS 9.3 Beta'nın ilk versiyonu yayınlandığı tarihte bazı geliştiriciler bu yeni versiyonun indirilmesinde sorunların olduğunu belirtmişlerdi. Bu sorunların da giderildiğini ve 9.3 Beta'nın 1.1 güncellemesini aldığını belirten Apple yetkilileri, yeni işletim sisteminde Night Shift özelliğine de yer verdiler. 

Bundan birkaç gün önce "iOS sahip olabilir" şeklinde tanıttığımız Night Shift özelliği, uzun süredir Android işletim sisteminin sahip olduğu "Mavi Işık Filtresi" özelliğiyle aynı. Geç vakitlere kadar telefonlarında, bilgisayarlarında veya diğer elektronik cihazlarında vakit geçiren kullanıcıların uyku düzenini bozduğuna inanılan mavi ışık, bu yeni özellik ile en aza indirgenecek ve hatta tamamen devre dışı bırakılabilecek. iOS 9.3 Beta'nın sahip olduğu bir diğer özellik ise 3D Touch ile uyumlu olan yeni uygulamalar. 3D Touch teknolojisini Eylül ayında tanıtan Apple'ın bu tarihte kullanıma sunduğu özellik, birkaç ayın ardından ilk güncellemesine kavuşarak daha fazla uygulamayla birlikte kullanılabilecek. Böylece 3D Touch'ı daha fazla uygulamada kullanmak isteyen veya uygulamanın daha çok seçeneğe sahip olması gerektiğini düşünen iOS kullanıcıları istediklerini almış olacaklar.

Touch ID özelliği de bu işletim sistemi güncellemesinden payına düşeni aldı. Artık Touch ID özelliği notlarda da kullanılabilecek, böylece özel notlarınızı parmak iziniz sayesinde koruma altına almış olabileceksiniz. Apple'ın, Touch ID'nin kullanım alanını kullanıcılara bırakması gerektiğini düşünen birisi olarak bu yeniliğin oldukça kullanışlı olabileceğine inanıyorum.Tüm bu özelliklerin kısa anlatımlarına kaynağımızın hazırladığı videodan ulaşabilirsiniz. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0