• Anasayfa
  • Mobil
  • Eski iPhone Sahipleri Dikkat: iOS 9.3 Güncellemesi, Eski Cihazları Kullanılamaz Hale Getiriyor!

Eski iPhone Sahipleri Dikkat: iOS 9.3 Güncellemesi, Eski Cihazları Kullanılamaz Hale Getiriyor!

64
15
10
6
3
Apple'ın 21 Mart günü kullanıma sunduğu iOS 9.3 güncellemesinin eski iOS cihazlarında sorun çıkartması Apple'ı harekete geçirdi. Bir yandan soruna çözüm bulmaya çalışan şirket, bir yandan da eski cihazlar için güncellemeyi durdurdu.
Apple’ın 21 Mart tarihinde gerçekleşen özel etkinliğinde tanıtılan ve aynı gün dağıtımına başlanan iOS 9.3 eski cihazlarda sorun çıkarttı. Geniş bir ürün yelpazesi için sunulan güncelleme, iPhone 5s öncesi ve ilk nesil iPad Air öncesi cihazlarda, güvenlik doğrulaması problemine neden olabiliyor.

 Sorun Nasıl Ortaya Çıkıyor?

Eski iOS cihaz sahipleri iOS 9.3’ü indirip cihazlarına kurduktan sonra, yeniden açılan cihazlar Apple ID doğrulaması istiyor. Doğrulama yaparak cihazlarını etkinleştirmek isteyen kullanıcılar, “etkinleştirme sunucusuna erişilemedi” vb. hatalarla karşılaşabiliyor. Cihazları iTunes üzerinden geri yüklemek de işe yaramıyor ve cihazlar kullanılamaz duruma geliyor.

 Apple, Yardım Makalesi Yayınladı, Peki Çözüm Sağlıyor Mu?

Apple’ın konu hakkında resmi sitesinden yayınladığı yardım makalesi, sorunlara doğrudan fayda sağlayabilecek bir içeriğe sahip değil. Açıkçası, Apple ortamı yatıştıracak bir açıklama ile yetinmiş ve bazı kullanıcıların güncellemeden sonra Apple ID şifrelerini hatırlayamadıkları için cihazlarını açamadığını belirterek, Apple ID’yi sıfırlama yöntemlerini aktarmış. Bununla birlikte, sunucuya erişememe sorunu için şu an bir çözüm yok.  Apple'ın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. 

 Güncelleme Eski Cihazlar İçin Durduruldu!

Eski iOS cihazlar için şu an iOS 9.3 güncellemesi Apple tarafından durdurulmuş durumda. Konunun çözümü için çalışıldığı ve kısa zamanda yeni sürümün eski cihazlar için tekrar yayınlanacağı da verilen bilgiler arasında. Sorun tamamen çözüldüğüne emin olana kadar iOS 9.3’ten uzak durmanızı öneririm. iOS 9.3 ile gelen yenilikler buradaki haberimizde bulabilirsiniz.
64
15
10
6
3
Emoji İle Tepki Ver
64
15
10
6
3