• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9.3 mü Daha Stabil, Yoksa Android 6.0 mı?!

iOS 9.3 mü Daha Stabil, Yoksa Android 6.0 mı?!

1
0
0
0
0
iOS 9.3'ün stabilite sonuçları paylaşıldı. Bu sonuçlara bakarak Apple'ın işletim sistemini Android ile karşılaştırabiliriz.
Akıllı telefon sektöründe varlığını sürdüren ve liderlik için kıyasıya yarışan iki işletim sistemi var: iOS ve Android. Bu iki işletim sisteminin de birbirinden farklı özellikleri, farklı uygulamaları, farklı kullanım alanları ve performansları var. Akıllı telefon satın almadan önce ilk olarak bu işletim sistemlerinden hangisini seçeceğimize karar veriyoruz, ardından donanım ve tasarım gibi özellikler geliyor. Peki sizce bu işletim sistemlerinden hangisi daha stabil?

İnternet aleminin vazgeçilmez tartışma konularından birisi olan "iOS mi, Android mi" tartışmasında Apple kullanıcılarının "iOS stabil" dediğini kesinlikle duymuşsunuzdur. Bu cümleyle işletim sisteminin düzgün çalıştığını ve sorun çıkartmadığını savunan Apple kullanıcıları haklılar mı? 

Uygulama analiz firmalarından birisi olan Apteligent, Apple'ın en güncel işletim sistemini, iOS 9.3'ü değerlendirdi. iOS 9.3'ün stabilite değerlerini ölçen Apteligent, iOS'in 9.3 sürümünün önceki sürümlere göre oldukça stabil olduğu gerçeğini ortaya koydu.İstatistiklerde de gördüğünüz gibi iOS 9.3'ün stabilite değeri %2.2, yani işletim sistemin %2.2 oranıyla bir hatayla karşılaşıyor. Bu oran Android Marshmallow'un en güncel sürümünde %2.6. Yani iOS 9.3'ün Android Marshmallow'dan %0.4 daha stabil olduğunu söyleyebiliriz. Evet, "iOS daha stabil" diyen kişiler haklılar ancak %0.4'lük oran iPhone 6S'in Galaxy S7 ile aynı fiyata sahip olmasını haklı kılabilir mi? Hayır.

Kaynak: GSMArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0