• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9.3'ün Yeni Özelliğini, Siri'yi Kandırarak İstediğiniz Zaman Kullanın!

iOS 9.3'ün Yeni Özelliğini, Siri'yi Kandırarak İstediğiniz Zaman Kullanın!

1
0
0
0
0
iOS 9.3'ün Yeni Özelliğini, Siri'yi Kandırarak İstediğiniz Zaman Kullanın!
iOS 9.3 ile gelen Night Shift özelliği, "Güç Tasarruf Modu"nda kullanılamıyor. Sistemsel bir açık, Siri'yi kandırarak her iki özelliğinde aynı anda kullanılmasını sağlıyor.
Apple’ın 21 Mart günü kullanıma sunduğu iOS 9.3 ile birlikte gelen özelliklerden birisi de “Night Shift” olmuştu.  iOS arayüzünün renk dengesini yumuşatarak gece saatlerinde daha kolay bir kullanım sunan ve uykuya olumlu katkı sağlayan yeni özelliğin tek dezavantajı “güç tasarrufu modu”nda kullanılamamasıydı. iOS 9.3.1 sürümünde keşfedilen bir açık, bu olanağı kullanıcılara sağlıyor.

 Night Shift özelliği Güç Tasarruf Modunda Nasıl Kullanılıyor?

9to5mac sitesinin haberine göre, son iOS sürümü yüklü iPhone’larda bu işlemi Siri’yi kandırarak yapmak mümkün. Öncelikle, cihazının “Güç Tasarrufu Modu” açık olmalı. Eğer değilse önce açıp sonra Siri’den Night Shift özelliğini açmasını istemeniz gerekiyor. Siri, Night Shift’i açmadan önce “güç tasarrufu modu”nun kapatılması gerektiğini size söyleyecek ve işleme devam etmek isteyip istemediğinizi soracak. “Devam” dedikten hemen sonra güç tuşuna basarak iPhone’u uykuya alın. Tekrar açtığınızda hem Night Shift’in hem de “güç tasarrufu modu”nun aktif olduğunu göreceksiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0