• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9'a Geçenleri Bekleyen Kota Aşım Tehlikesi!

iOS 9'a Geçenleri Bekleyen Kota Aşım Tehlikesi!

2
0
0
0
0
iOS 9'a geçen kullanıcıları için eklenen yeni özellik yüzünden mobil veri bağlantınız tükenebilir. Özellikle düşük GB kullanan kullanıcılar bu özelliğe dikkat etmeli.
Bildiğiniz gibi 16 Eylül'de dağıtımı başlayan ve kısa süre önce iOS 9.0.1 versiyonuna güncellenen Apple'ın yeni işletim sisteminde eklenen güzel bir özellik aynı zamanda sizin kota düşmanız olabilir.

iOS 9 ile gelen Wi-Fi Assist adlı özellik sayesinde WiFi bağlantınız yetersiz olduğunda mobil veri bağlantısından destek alıyor. Aslında kesintisiz internet bağlantısı sağlayan bu sistem her ne kadar iyi olsa da evinizde veya kafede wifi yetersiz kalırsa mobil veriye geçeceği için beklenmedik anda kotanızın bitmesini ve dolgun internet faturaralarına yol açabilir.Twitter'daki birçok kullanıcı, veri tüketiminin aylık 1GB'tan 3GB'a yükseldiğini, bazıları 7GB'ı bile bulduğunu söylüyor. Yani ciddi manada kota sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sorunun en kolay çözüm yolu ise haliyle Wi-Fi Assist özelliğini kapatmak. Bunun için Ayarlar ve ardından Hücresel bölümüne giderek aşağıdaki WiFi Assist'i kapatarak bu dertten kurtulabilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0