• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9'un Fotoğraflar Özelliği Google'dan mı Esinlenilmiş?

iOS 9'un Fotoğraflar Özelliği Google'dan mı Esinlenilmiş?

0
0
0
0
0
iOS 9’un tanıtımı geçtiğimiz gün yapıldı ve her iOS sürümünde olduğu gibi öncelikle bazı kullanıcılar için beta sürümü yayınlandı.
İyileştirilmiş Spotlight araması, yeni Notlar uygulaması ve yenilenmiş klavye ile iOS 9’da sahip olduğunuz özellikler, ufak görülen, Apple işi rötuşlardan ve ince ayarlardan oluşsa da küçük ama etkili değişiklikler.

Bu özelliklerden en yenisi ve en büyüğü diyebileceğimiz özellik ise iOS 9’un yeni fotoğraflar uygulaması. Bu özelliği kullanmak için ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Select (seç)” butonuna dokunuyorsunuz ve ekranınızı sağa ya da sola kaydırarak fotoğraflarınız arasında gezip bir tanesini seçerek işe başlıyorsunuz. Sonrasında üzerinden parmağınızı geçirerek istediğiniz fotoğrafı seçebiliyor ve çoklu seçim yapabiliyorsunuz. Eğer sayfayı aşağı doğru kaydırır ya da ittirirseniz sayfa aşağı geçiyor; ama hiçbir fotoğraf seçilmiyor. Fotoğraf seçimini bırakmak için de yine fotoğrafa dokunmadan hareketlerinizi kullanabilirsiniz.

 
 

 Peki bu özellik tanıdık geldi mi?

Google’ın yenilediği fotoğraflar uygulaması da aynı özelliğe sahip ve aynı yöntem ile fotoğraf seçmenize imkan veriyor.

Apple, bu yeni özelliği Google’dan esinlendi mi yoksa her iki firma da birbirinden bağımsız olarak aynı metodu geliştirmeyi mi uygun gördü bilmiyoruz; ancak her iki işletim sisteminin de kullanıcılarının yeni ve iyi bir deneyime sahip olacakları ortada.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0