• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9’da Enerji Tasarrufu Moduna Nasıl Geçilir?

iOS 9’da Enerji Tasarrufu Moduna Nasıl Geçilir?

0
0
0
0
0
iOS 9’da Enerji Tasarrufu Moduna Nasıl Geçilir?
iOS 9 ile Apple cihazlara da gelen tasarruf modu, telefonun çeşitli özeliklerini devre dışı bırakarak bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor ve daha uzun kullanım süresi sunuyor.
Cuma günü, iş ya da okul çıkışı, arkadaşlarınızla biraz takılmaya ve eve geç gitmeye karar verdiniz. iPhone şarjı yok ve bataryanız kısa bir süre sonra tükeneceğine dair sinyaller veriyor. Sizin ise ulaşılabilir kalmanız gerekli.

Eğer işletim sisteminiz iOS 9 ise şanslısınız, çünkü artık iPhone kullanıcılarının da batarya kullanım süresini uzatan bir düşük enerji modu mevcut.

Bu modda telefonunuz bazı sensörlerini kapatıyor, arka planda çalışmayı sürdüren uygulamaların yenilenmelerini ayarlıyor, ekranı daha hızlı kapatıyor, parlaklığı azaltıyor ve işlemci gibi donanımların en düşük seviyede enerji tüketmesini sağlıyor ki size daha uzun süre normal kullanım süresi sunsun.

Peki; ama bu düşük enerji modunu nasıl çalıştıracaksınız?

iOS 9’unuz, bataryanız %20 seviyesine düştüğüne size düşük enerji moduna geçmek isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer geçmezseniz enerjiniz %10 seviyesine indiğinde aynı soruyu tekrarlıyor. Eğer bu iki soruda da tasarruflu moda geçmeyi reddettiyseniz de manuel olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Telefonunuzun ayarlar menüsünden batarya ayarlarına giderek düşük enerji modunu etkinleştir seçeneğini aktif hale getirerek telefonunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuz bu moddayken batarya simgeniz sarı renge dönüyor ve kontrol etmenize imkan veriyor. Kullanabileceğiniz bir şarj cihazı bulduğunuzda ise yine aynı ayara giderek tasarruf modundan çıkabiliyorsunuz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0