• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9'daki "Düşük Güç Modu" iPhone'un Performansını Düşürüyor

iOS 9'daki "Düşük Güç Modu" iPhone'un Performansını Düşürüyor

0
0
0
0
0
iOS 9 ile gelecek yeniliklerden biri olan "Düşüş Güç Modu" Android tarafındaki gibi kısıtlamalar yerine direkt olarak işlemcinin performansını düşürüyor.
Android'de uzun süredir bulunan "Güç Tasarrufu Modu" bildiğiniz gibi genellikle ekran renklerini siyah beyaz yaparak sadece belli başlı uygulamaları açan bir yapıda karşımıza çıkar. Bazı cihazlarda ise sadece ekranın parlaklığını kısarak bağlantılarınızı kapatıp batarya süresini uzatmaya çalışır.

Apple'ın da artık kullanacağının aklına geldiği bu teknoloji "Düşük Güç Modu" olarak geçiyor. Bu moda geçiş yaptığınızda ise telefonda nedense bir değişiklik görünmüyor. Sadece pil simgesi sarı şekline dönmekte ve başka bir detay ortaya çıkmamakta. Bunun dışında işin görünmeyen kısmında ise arka planda çalışan uygulamaları da kapattığını ve herhangi bir uygulamanın arka planda çalışmasına izin vermediğini de biliyoruz.Fakat bu düşük güç modunun marifetleri sadece bu kadar olmadığı ortaya çıktı. Macrumours'un yaptığı test ile ortaya çıkan detaylar düşük güç moduna geçen iPhone'un performansının da düştüğü gözlemleniyor. Görselde de görebileceğiniz gibi Geekbench'te normalde 1606 tek çekirdek, 2891 çoklu çekirdek skoru alan iPhone 6 Plus, düşük güç modunda test edildiğinde ise 1019/1751 gibi skora düşüyor. Neredeyse yarı yarıya orana varan bir performans düşüşü ile bataryayı fazla harcamamaya çalışacak olan bu mod, böylelikle bataryanızın azalan süresini, ekstra 3 saate kadar uzatmayı deneyecek.

Bakalım iOS 9'un tam sürümüne ulaştığında dağıtılacak olan bu yenilik kullanıcıları tatmin edebilecek mi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0