iOS 9, Eski Cihazlara Da Gelebilir!

0
0
0
0
0
Apple'ın WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen iOS 9 için söylentiler tüm hızıyla devam ediyor. Sıradaki söylenti iOS 9'un eski Apple cihazları ile destekleneceği konusunda ortaya atıldı.
Apple'ın mobil cihazlara özel işletim istemi olan iOS, iPhone, iPad ve iPod kullanıcılarının gözdesi. İlk olarak iOS 7 ile gelen büyük değişiklik, sonra da iOS 8 ile gidilen ufak çaplı tasarımsal değişiklikle Apple kullanıcılarının çoğunun hoşuna giden bu hamle eski Apple sürümlerine verilmemesiyle iPhone 4 ve ilk nesil iPad kullanıcıları tarafından kullanılamamakta.

Fakat gelen söylentilere göre iOS 9'u normalde almayacağı tahmin edilen iPhone 4S ve iPad 2 modelleri de bu iOS 9 sürümünü alacaklar.


 
Kısa süre önce sizlere buradan iOS 9 ile gelmesi muhtemel özellikleri sıraladık. Ayrıca Siri'de ciddi tasarım değişikliklerinin ve geliştirmelerin olacağını da buradan paylaşmıştık.

Şimdi ise söylentiler ise yukarıda belirttiğimiz gibi eski modellere de iOS 9 getiriliceği yönünde. Yani iOS 9'un düşük sistemde de rahat çalışabileceğine dair söylentiler var.Bunların iPhone 4 ve iPad için bile geçerli olabileceği konuşulsa da bir netlik maalesef yok. Fakat olursa da Apple'ın hala eski cihazları kullanan tüketicileri için güzel bir hamle yapmış olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Herşeyin WWDC etkinliğinde belli olacağını söylemeye gerek yok sanırım. Merakla bu etkinliği bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0