iOS 9 İle Beraber Siri Yeniden Tasarlanıyor!

0
0
0
0
0
Apple cihazlarının sıradaki en büyük güncellemesi olacak olan iOS 9 için ilk detay Apple'ın sesli asistanı Siri konusunda geldi. Söylentilere göre Siri, bu yeni güncelleme ile yepyeni bir tasarım ile gelecek.
Bildiğiniz gibi Apple'ın iOS cihazlarındaki sesli asistanı olan Siri en son aldığı güncelleme ile Türkçe desteğini de kazanarak Türk kullanıcılarının da ilgi odağı olmuştu. Türkçe adı "Kezban"a çıkan Siri için yeni detaylar da ortaya çıktı.

Apple'ın mobil işletim sistemi olan iOS'e gelecek yeni büyük güncelleme iOS 9 için gelen ilk bilgilere göre Siri'de tasarımsal değişiklikler meydana gelecek.8 Haziran'da yapılacak WWDC 2015 etkinliğinde tanıtılması beklenilen iOS 9 için Siri'nin siyah beyaz tasarım yerine daha canlı renklerin kullanılacağı bir tasarım anlayışına geçeceği söyleniyor.

Renkli haliyle daha güzel olacağını tahmin edilen bu yeni Siri'de daha iyi performans gösteren düzenlemelerin de yapılacağı söyleniyor. Özellikle Türkçe gibi yeni eklenen dillerde daha stabil bir çalışma performansı sağlaması beklenilen Siri daha güzel ve doğru sonuçlar ile karşımıza çıkacak.

Ayrıca hata giderme konusunda da en iyi çözümün iOS 9 ile sağlanacağı söyleniyor. Ancak şu ana kadar iOS 9 ile gelecek büyük bir yenilik Siri dışında bilinmiyor.

Kaynak: Cnet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0