• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9 Klavyesindeki Küçük Harfleri Eski Haline Getirme Rehberi

iOS 9 Klavyesindeki Küçük Harfleri Eski Haline Getirme Rehberi

2
1
0
0
0
iOS 9 ile gelen aslında birçok kişinin istediği ancak bazılarının da hiç hoşuna gitmeyen klavyeye küçük harf derdini bu rehber ile ortadan kaldırabilirsiniz.
Bildiğiniz gibi dün saat 20:00 sıralarında gelen iOS 9 güncellemesi başta hata ve sıkıntı çıkarsa da binlerce telefon ve tablet tarafından yüklendi. iOS 9 deneyimini yaşayanlar arasında ise klavye konusunda mutsuz olanlar ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi normalde Apple klavyesinde tuşlar tıpkı gerçek klavyede olduğu gibi hep büyük harf olarak kalır. iOS 9 ile beraber ilk büyük harfi yazdığınızdan sonra küçük harfler olarak değişen klavye düzeni birçok kesimi rahatsız etmiş. Yukarıda görebileceğiniz gibi artık Apple klavyesi sürekli büyük harf olmak yerine ilk harften sonra küçük harf düzenine geçiyor. Bunu istemeyenler ise değiştirebilecek. Yani bu değişiklik size farklı gelip canınızı sıkıyorsa hemen halledelim;
 


İlk yapmanız gereken Ayarlar bölümünden Genel sekmesine geçiş yapmak. Ardından Erişilebilirlik yazan yere tıklayarak yeni sayfaya geçiyoruz.Buradan da Klavye bölümüne geçerek "Tuşları Küçük Harf Göster" işaretini kapattığımızda artık klavyedeki küçük harfli tuş takımından kurtulmuş olacaksınız. Eski haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0