• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonunuzu Kablosuz IP Kameraya Çeviren Uygulama: IP Webcam

Akıllı Telefonunuzu Kablosuz IP Kameraya Çeviren Uygulama: IP Webcam

3
1
1
0
0
IP Webcam ile akıllı telefonunuzu kablosuz IP kameraya çevirip bir nevi güvenlik kamerası olarak kullanabilirsiniz.
IP Webcam, akıllı telefonunuz üzerinden canlı olarak yayın yapmanızı sağlayan, görüntüleri sesli olarak kaydeden ve fotoğraf çekmenizi sağlayan bir uygulama. Bilgisayar üzerinden takip edebileceğiniz gibi uygulama üzerinden de canlı olarak yayın yapabileceğiniz IP Webcam, birçok anlamda kullanılabilecek çok yararlı bir uygulama.

Uygulama sayesinde aldığınız görüntüleri herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan direkt olarak IP adresi ile tarayıcınız üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz bu görüntüyü kaydedebilirsiniz. 

Peki uygulama nasıl kullanılıyor, şimdi de buna bir göz atalım.

Öncelikle uygulamayı aşağıdaki bağlantı üzerinden akıllı telefonunuza indirin. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra en alt kısımdaki Start Server yazısına tıklayın. Açılan ekranın en alt kısmında http:// ile başlayan kısma IP adresinizi, bilgisayar ya da mobil tarayıcı üzerinden açın. Tarayıcıda eğer Render seçeneği olarak Flash’ı seçerseniz çok daha net bir görüntü elde edeceksiniz. Herhangi bir sıkıntı yaşamamak için uygulama ayarlarından IP adresi için şifre oluşturabilirsiniz.Uygulama, görüntüyü eş zamanlı olarak gösterip kaydetmenizi sağladığı için geniş çaplı düşünüldüğünde oldukça fonksiyonel duruyor. Basit bir Android cihaz alıp bu cihazı evinizin gizli kısmına yerleştirirseniz güvenlik kamerası olarak kullanabilirsiniz. 

Uygulamayı Android cihazınıza aşağıdaki bağlantı üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 
  IP Webcam

3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0