• Anasayfa
  • Mobil
  • iPad'e Güneş Enerjisi ve Büyüklebilir Ekran!

iPad'e Güneş Enerjisi Sistemli ve Bükülebilir Ekranlı Kapak Geliyor!

0
0
0
0
0
İlk çıktığı dönemdeki popülaritesini kaybeden iPad için yenilikçi arayışlar devam ediyor. Apple'ın son patentlediği teknoloji, iPad'in özel kapağı Smart Cover'ın bükülebilir ekrana ve güneş enerji paneline sahip olabileceğini gösteriyor.
İlk kez 2010 yılında tanıtılan iPad başlangıç dönemlerinde büyük ilgi görmüş ve “netbook” gibi ara sınıf bilgisayarların yerini almıştı. Sonraki yıllarda akıllı telefon ekranlarının giderek büyümesi ve “phablet” sınıfının ortaya çıkması tabletlere olan ilgiyi de azalttı. Bu durumdan nasibini alan cihazlardan biri de iPad oldu ve cihaza olan ilgi son dönemde giderek azalıyor. Bu nedenle, iPad’in yeteneklerini ve yenilikçi özelliklerini artırmak için Apple büyük çaba harcıyor.

 Hedef Yenilikçi Aksesuarlar!

iPad Air 2 ile birlikte olabildiğince incelen, güçlü donanımsal ve yazılımsal özelliklerle güncellenen cihaza yönelik son hamle ise bükülebilir ekranlı Smart Cover olabilir. Apple’ın yaptığı patent başvurusu gelecekte böyle bir aksesuarın ortaya çıkabileceğini gösteriyor.

 Bükülebilir Ekranlı Kılıf Ne Sağlayacak?

Patent içeriğinden ve çizimlerden anlaşılabileceği gibi, bükülebilir ekran ile gelecek Smart Cover aksesuarı, iPad’in çalışma alanını büyük ölçüde artıracak. Örneğin, iPad’i çizim amaçlı kullanan bir sanatçı çizimini doğrudan Smart Cover ekranı üzerinde yaparak iPad ekranını monitör olarak kullanabilecek. Benzer şekilde, bükülebilir ekranlı kapağı klavye olarak kullanmak da mümkün olabilecek. Yeni Smart Cover bildirimler için de işlevsel yenilikler sunacak. Cihaz kapalıyken gelen bildirimler Smart Cover ekranında görülebilecek ve kullanıcılar iPad ekranına ulaşmadan bildirimlerden haberdar olabilecek.

 iPad Güneş Enerjisinden Yararlanacak!

Yenilikçi Smart Cover patentinde bir diğer göze çarpan detay ise güneş enerji panelleri oldu. Smart Cover üzerine yerleştirilen güneş enerjisi panelleri iPad'in ihtiyaç duyduğu gücün en azından bir kısmını sağlayabilir. Belki inanılmaz gibi görünüyor ama birçok power bank'ta güneş enerji panellerinin kullanılmaya başlandığını unutmayalım.

 Yeni Smart Cover'ın Fiyatı Ne Olur?

Apple’ın düşüncesi kağıt üzerinde oldukça hoş. Açıkçası, iPad’i iş ve çizim amaçlı kullananların çalışmasını kolaylaştırabilecek yenilikler iPad’i daha işlevsel bir cihaz haline getirecektir. Ayrıca, bükülebilir ekranların yeteneklerini göstermesi açısından da önemli bir yenilik olacak. Unutmadan belirteyim, buradaki ekran teknolojisi için OLED ekranların uygun olabileceği de yapılan yorumlar arasında. Tabii ki bu ürünün fiyatı ne olur orası biraz şüpheli. Zaten pahalı olan Apple aksesuarları bir de böyle bir teknolojiye sahip olarak gelirse kaça patlar düşünmek bile istemiyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0