• Anasayfa
  • Mobil
  • iPad'in Hayal Edemeyeceğiniz 5 Farklı Kullanımı

iPad'in Hayal Edemeyeceğiniz 5 Farklı Kullanımı

1
0
0
0
0
iPad, 3 Nisan 2010’da satışa çıktığından beri bir çok farklı amaçta kullanıldı. Şimdi bu farklı kullanım amaçlarından 5 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.
Steve Jobs'ın 2010 yılının ocak ayında ilk iPad’i tanıttığında, tabletlerin 5 yıl içerisinde bu kadar gelişeceğini kimse düşünmezdi. Tasarım açısından çok hoş gözükmese de oldukça sağlam olan ilk iPad çok macera atlatmış.(Sonuçta ilk göz ağrımız) Steve Jobs'ın ürün tanıtırken en çok heycanlandığı ürünlerden biri olan ilk iPad'in, yaratıcı insanlarla buluşmasıyla oluşan ürünler bambaşka gözüküyor. 3 Nisan 2010’da satışa çıktığından beri iPad, bir çok farklı amaçta kullanıldı. Şimdi bu farklı kullanım amaçlarından 5 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.


1- Ünlü bir piyanistin konserde iPad üzerinden piyano çalması:2010 yılında Çinli piyanist Lang Lang'ın San Francisco’da verilen bir konserde, iPad’i kullanarak piyano performansı sergilemişti. Bu gösteri dünya çapında yankı uyandırmış, iPad ile müzik geliştirme yolunda büyük bir adım atılmıştı.

2-iPad ile çizilmiş resimlerin sergilenmesi:İngiliz sanatçı David Hockney, 2013’te yaptığı resim sergisiyle herkesi şok etmişti. Bu serginin en büyük özelliği ise tamamen iPad üzerinden çizilmiş olan resimlerden oluşması. Toplam 150 iPad kullanılarak yapılmış olan sergi, bir kez daha iPad’in sanata olan katkısını ve kolaylığını göstermiş oldu.

3-iPad kullanarak ilizyon numaraları yapmak:Ödüllü Alman iPad ilüzyonisti olarak bilinen Simon Pierro, bu yıl Amerika’da yayınlanan Ellen DeGeneres Show’a çıkarak iPad üzerinden ilüzyon numaraları yaptı. Pierro, digital ilüzyon numaralarını birkaç yıldır YouTube üzerinden yayınlıyordu.

4-Uzay’da iPad kullanmak:iPad, 2012 yılında uzaydan düşüp sapa sağlam çıkmıştı. Peki iPad’in uzayda da çalıştırıldığını biliyor muydunuz? Kanadalı astranot Chris Hadfield, uluslararası uzay istasyonuna iPad götürmüş. Yayınlanan bir fotoğrafta iPad’i kullandığı gözüken astranot, aynı zamanda iPad üzerine müzik yükleyerek uzayda şarkı dinlemeyi de ihmal etmemiş.5- iPad ile müzik albümü üretmek:Amerika’da turlarda gezerek vaktini harcamak istemeyen The Gorillaz müzik grubu, oluşturdukları albümün bütün şarkılarını iPad üzerinden elektronik müzik uygulamaları kullanarak oluşturmuşlar.

Kaynak: Mashable
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0