iPad Mini, Apple Store'dan Kaldırıldı

0
0
0
0
0
2012 yılında tanıtıldığında "Tablet" sınıfına yeni bir boyut getiren iPad Mini'nin birinci nesli, artık Apple Store'larda satılmayacak. Hatta internet sitesinden kalktı bile!
iPad Mini boyutu ve kullanım kolaylığı ile herkesin çok sevdiği tabletlerden biri. Hatta minik bir tablet almak isteyen herkesin ilk tercihi olan minik dostumuz için yolun sonu görüldü. Çünkü Apple, iPad Mini'nin satışını durdurdu.

Apple Store'lardan ve Apple Store'un internet sitesinden de kalkan iPad Mini serinin ilk çıkan ve en çok satılan modeli olma özelliğini taşıyor. Uygun fiyatı ve kompakt bedeni, iPad Mini'yi tablet sınıfındaki en önemli tercihler arasına sokuyordu.iPad Mini'nin küçük kardeşleri Mini 2'nin ve Mini 3'ün satışları tüm hızıyla devam ediyor. Fakat "Retina" ekranı olmayan "1024 x 768" gibi bir çözünürlükle gelen iPad Mini tüm serilerden daha çok satarak başarısının ne denli büyük olduğunu bize gösterdi.

iPad Mini'yi son kez anmak gerekirse 2012 yılının Ekim ayında karşımıza çıkan cihaz, 7.9 inç ekranında bizlere 162 ppi çözünürlük sunuyordu. 1.0 Ghz'lik Apple A5 işlemcisine sahip olan cihazın içerisinde 5 megapiksellik bir arka kameraya sahip. Şahsen en sevdiğim Apple cihazı olan iPad Mini'nin satıştan kalkmasını şuna yoruyorum: Apple kesinlikle yeni bir iPad tanıtacak zira Apple bir seriyi öldürürse mutlaka altından yeni birşey çıkar.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0