iPad Mini'ye Büyük Rakip

0
0
0
0
0
iPad Mini'ye Büyük Rakip
Bugün özel bir etkinlikte tanıtılan yeni tablet Xiaomi MiPad, android tablet piyasasına üst sıralardan girerek pazardaki yerini almaya hazırlanıyor.
Bugün özel bir etkinlikte tanıtılan yeni tablet Xiaomi MiPad, android tablet piyasasına üst sıralardan girerek pazardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu tabletin tasarımcıları kendilerine retina ekranıyla oldukça beğenilen iPad Mini’yi rakip görmüş. Tasarımdan da göründüğü gibi boyutları oldukça benzer. Satışa henüz çıkmayan Xiaomi MiPad, Çin’de tasarlandı ve üretildi. Donanımsal olarak çok güçlü olduğu iddia edilen tabletin teknik özellikleri aşağıdaki gibi.
-Nvidia Tegra K1 işlemci
-2 GB DDR3 Ram
-16/32 GB Depolama kapasitesi
-Micro SD kart desteği
-8 Mp Sony Kamera
-5 Mp Ön kamera
-MIUI Arayüzü
-7.9 İnç Ekran
-2048x1536 Piksel Çözünürlük

Bu tabletin en güçlü silahı kesinlikle yazılımı; Miui arayüzü oldukça fazla kullanıcıya, basit ve minimal tasarıma sahip ve her Cuma bu arayüze güncelleme geliyor. Genellikle küçük çapta fakat bazen köklü değişiklikler de yapılabiliyor. Her cuma gelen güncelleme asla sekmiyor ve yapılan testler doğrultusunda, performans olarak retina ekranlı iPad Mini’den daha iyi sonuçlar alıyor. Cihazın üzerindeki grafik işlemcisi üst seviye bir işlem birimine sahip. Dolayısıyla sizi performans aksaklığına uğratmayacaktır. Bu tabletin piyasaya giriş fiyatı ise 16 gb olan modeli için 240 Dolar. Piyasaya ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0