• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni iPad Pro, Aynı Anda İki Uygulamayı Çalıştırabilecek

Yeni iPad Pro, Aynı Anda İki Uygulamayı Çalıştırabilecek

0
0
0
0
0
Yeni iPad Pro, Aynı Anda İki Uygulamayı Çalıştırabilecek
Apple’a yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Çarşamba günü tanıtımı yapılacak iPhone 6S’in yanında sahneye çıkacak olan yeni iPad Pro, ekranın iki yanına yaslayarak aynı anda iki uygulamayı birden çalıştırabilecek.
Halihazırda güçlü bir donanıma sahip olan iPad Air 2’ye rağmen daha güçlü ve daha verimli bir işlemci olan A9X çip setini kullanacak olan yeni iPad Pro, 12.9 inçlik büyük ekranı ile opsiyonel olarak LTE bağlantı sunacak, 4 adet stereo hoparlör bulunduracak ve iOS 9.1 ile piyasaya çıkması beklenen cihaz Lightning şarj girişine sahip olacak. (USB 3.1 Type C olursa bozuşuruz yine şimdiden söyleyeyim)

Rnk seçeneği olarak altın, Apple’ın klasikleşmiş gümüş grisi ve yeni klasik uzay grisi opsiyonlarına sahip olması beklenen cihazın 64 GB ve 128 GB depolama alanı seçenekleri ile piyasada yer alması bekleniyor.

Elbette yeni iPad Pro hakkındaki beklentilerden bir diğeri de fiyatının düşük olmaması. LTE bağlantısı dahil, tüm özellikleri en üst seviyeye çekilmiş (full+full) yeni nesil iPad Pro’nun fiyatının kolaylıkla 1000 Dolar’ı bulabileceği söyleniyor ki bu da dizüstü bilgisayar parası.

Bu büyük ekranlı iPad için bir de kılıf ve kapak seçenekleri sunacak olan Apple’ın opsiyonel olarak stylus kalem desteği ile birlikte üzerinde Force Touch kullanılmış bir klavye de sunması bekleniyor.

Beklenene göre Apple, bu cihazın siparişlerini Ekim ayında almaya başlayacak ve cihaz Kasım’da ilk sahipleri ile buluşacak; ancak şu an için Apple adına üretim yapan fabrikalardan edinilen bilgiye göre firma, üretim programının gerisinde hareket ediyor.

Neyse ki hakkında çok daha fazla söylentiye gerek kalmadan 9 Eylül’de (yarın) tableti sahnede görme fırsatı bulacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0