• Anasayfa
  • Mobil
  • iPad Pro, OS X İşletim Sistemiyle mi Çalışacak?

iPad Pro, OS X İşletim Sistemiyle mi Çalışacak?

0
0
0
0
0
iPad Pro, OS X İşletim Sistemiyle mi Çalışacak?
​Apple’ın 2015 yılında çıkarmasının beklendiği 12.9 inç ekranlı iPad Pro, OS X işletim sistemi sayesinde çalışacak bir cihaz olabilir.
Apple’ın 2015 yılında çıkarmasının beklendiği 12.9 inç ekranlı iPad Pro, OS X işletim sistemi sayesinde çalışacak bir cihaz olabilir.
 
Digitimes sitesinden alınan bilgilere göre Apple, şu anda iPad Pro’nun iki farklı modelini test ediyor. Bir tanesi iOS ile çalışan bu modellerin diğerinde ise OS X yüklü olduğu belirtildi. Digitimes’ın bu iddiası uluslararası çapta pek itibar almadı, bunun sebebi sitenin bu tarz haberlerde pek geçmişinin olmaması. Fakat Apple’ın “phablet cihazların planları arasında olmadığını söylemesine rağmen iPhone 6 Plus’ı çıkardığını görünce doğrusu ne olacağını pek kestiremez olduk.
 
Bunların dışında Apple’ın OS X içinde Siri’ye daha fazla yer vermek için çalışmalarını sürdürdüğü söyleniyor. Böylelikle bu işletim sistemiyle çalışan cihazlarda fare ve klavye kullanımına olan ihtiyacın minimuma inmesi sağlanmaya çalışılıyor.
 
Apple’ın bu ay içerisinde sunması beklenen OS X 10.10 Yosemite’da masaüstü işletim sistemini iOS 8’e entegre edecek daha fazla özellik sunduğunu biliyoruz. Fakat en sonunda bu iki işletim sistemi birleşir mi, orasını zaman gösterecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0