iPad Pro Bu Yıl da Gelmiyor

0
0
0
0
0
iPad Pro Bu Yıl da Gelmiyor
Apple’ın iPad serisine nası bir yenilik katacağı ve hangi doğrultuda ilerleyeceği beklenirken bazı yorumcular kaynakların önemli kısmının iPad Pro tarafına aktarılacağını ve iPad Air için de güncellemeler geleceğini söylerken Apple’ın iPad Mini ile uğraştığı ortaya çıktı.
Japon haber kaynaklarının aktardığına göre iPad Mini 4, iPad Air 2'ye sadece tasarım olarak değil, donanım olarak da benzeyecek ve neredeyse aynı özellikleri barındıracak.

Apple’ın yeni işlemci çipi A9’u barındıracağı söylenen iPad Mini 4, ayrıca iPad Air 2 ile aynı özelliklere sahip olan 8 megapiksellik iSight kamerayı da bulunduracak ve 6.1 milimetrelik ince tasarıma sahip olacak.

Bunun yanı sıra Apple’ın yeni iPad Mini ile aynı zamanda piyasaya çıkması planlanan yeni iPad Air üzerinde de çalıştığı söylenirken bu cihaza yönelik özellikler belirtilmemiş durumda.

Apple’ın yıllardır süregelen ürün politikası göz önüne alındığında iPad Air 2’yi A9 işlemci ile güncelleyip kalan donanımını aynı tutarak yeniden piyasaya sürmesi mantıklı geliyor ve bunu yerine yeni bir iPad Air Pro üzerinde çalışmasını sonraya erteleyecek gibi görünüyor.

Bakalım Ekim ayında bir lansman etkinliği düzenlemesi beklenen Apple, yine bildiğiniz okuyup beklentiyi kısmen mi karşılayacak yoksa bu kez herkesi şaşırtmayı başaracak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0