• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6, 5 ve 5S İçin Kablosuz Şarj Özelliği Sağlayan Kılıf: Aircharge Qi

iPhone 6, 5 ve 5S İçin Kablosuz Şarj Özelliği Sağlayan Kılıf: Aircharge Qi

5
3
1
0
0
Son dönemde revaçta olan fakat Apple tarafından hiç aldırış edilmemiş kablosuz şarj teknolojisi Aircharge firması tarafından iPhone 6, 5 ve 5S modelleri için getirildi.
Son dönemlerde oldukça gelişen mobil teknolojilerde son dönemin revaçta olan gelişmelerinden biri ise Kablosuz Şarj teknolojisi olarak dikkat çekiyor. En son Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için eklenmesiyle tekrar gündeme gelen bu teknoloji maalesef Apple ürünlerinde bulunmuyor.

Kablo derdini ortadan kaldırarak bir yuvarlak stand üzerine telefonunuzu koyarak şarj olmasını sağladığınız bu teknoloji özellikle ofis ortamında oldukça kolaylık sağlamakta.Apple'ın bir ihtimal iPhone 6 ile getirmesi beklenilen fakat sanıldığı gibi bir gelişme olmaması nedeniyle şimdilik hiçbir Apple marka üründe bulunmayan bu kablosuz şarj teknolojisi için Aircharge adındaki bir firma özel bir kılıf üreterek iPhone 6, iPhone 5 ve iPhone 5S modellerine kablosuz şarj özelliğini de eklemeyi başardı.

Aircharge Qi adındaki bu kılıf telefonu biraz kalınlaştırıyor olsa da aslında oldukça şık bir kılıf olarak dikkat çekiyor. Resimde gördüğünüz gibi kılıfı telefonunuza taktığınızda lightning portunu da kapatan bu kılıf ile artık kablosuz şarj teknolojisini yanında getirilen aparat ile sağlayabiliyorsunuz.

Plastik bir kılıf olmasına rağmen oldukça dayanıklı olduğu gözüken bu kılıf ile aynı zamanda darbelere karşı da korunaklı olacak iPhone telefonunuz için bir taşla iki kuş vurmuş olunacak gibi duruyor.Ülkemize gelip gelmeyeceği belli olmayan kılıf ve aparatın fiyatı ise iPhone 6 için 38 Dolar, iPhone 5 ve 5S için ise 30 Dolar vererek sahip olabiliyorsunuz. Eğer evinizde kablosuz şarj cihazı bulunmuyorsa bu aparat için de ayrıca 44 Dolar ödemeniz gerekecek.

Tabii bu cihazların ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Fakat ihtimal düşük olduğunu tahmin ediyorum. Fakat yurtdışı alışveriş siteleri vasıtasıyla bu tarz ürünlere sahip olabilirsiniz.
5
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
1
0
0