• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6’nın Üzerine Galyum Dökülürse Ne Olur?

iPhone 6’nın Üzerine Galyum Dökülürse Ne Olur?

1
0
0
0
0
iPhone 6’nın Üzerine Galyum Dökülürse Ne Olur?
Telefonların dile gelse yemediği küfrün kalmayacağı YouTube kanalı TechRax, iPhone 6’ya bu sefer farklı bir işkence metodu uyguladı.
TechRax ekibi gerçekten de böyle. Yani ne yiyip ne içiyorlar da böylesine manyakça fikirler akıllarına geliyor, ben hala çözebilmiş değilim. Yeni işkencelerini Apple’ın göz bebeklerinden iPhone 6’nın üzerinde denediler.

Öncelikle galyumun ne olduğundan bahsedelim. Doğada saf halde bulunmayan fakat kolay bir şekilde elde edilebilen bir element. Galyumun en ilginç özelliği ise insan tenine değdiğinde zarar vermeden erimesi. Yani sıvı gümüş halindeki bu element, insan tenine değdikten sonra fiziksel formunu kaybederek eriyor. 

Bu yan bilgiyi geçtikten sonra işkence / dayanıklılık karışımı testimize geçelim. Ekip, işkence testine iPhone 6’nın arkasını bir bıçakla çizerek başlıyor. Çizilmedik bir yer bırakmadıktan sonra içi galyum dolu plastik bir şişeyi iPhone 6’nın arka kısmına döküyorlar. Galyumu telefonun her yerine yedirdikten sonra kısa bir süre bekleyerek galyumun kuruması bekleniyor. En sonunda da elementin cihazdan çıkarılması sırasında iPhone 6’nın başına nelerin geldiği görülüyor.

İnsan derisine değdiği sırada zarar vermeden eriyen bu element, iPhone 6’nın kapağının paramparça olmasına neden oluyor. Cihazın bataryasından işlemcisine kadar her şeyinin ortaya çıkmasını sağlayan galyumlu işkence testinin videosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0