• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6'nın Tasarımını Sızdıran İşçi Gözaltına Alındı!

iPhone 6'nın Tasarımını Sızdıran İşçi Gözaltına Alındı!

2
1
0
0
0
iPhone 6'nın Tasarımını Sızdıran İşçi Gözaltına Alındı!
​Ön satışa çıktıktan sonra 16 milyonluk satış rakamından söz edilen Apple’ın yeni nesil telefonları, büyük bir başarı yakalamış gibi görünüyor. 9 Eylül öncesinde ise birçok sızıntı haberi sizlerle paylaşmıştık. Galiba Çin’de bu sızıntı haberlerden bir tanesinin sorumlusu olan kişinin başı büyük belada.
Ön satışa çıktıktan sonra 16 milyonluk satış rakamından söz edilen Apple’ın yeni nesil telefonları, büyük bir başarı yakalamış gibi görünüyor. 9 Eylül öncesinde ise birçok sızıntı haberi sizlerle paylaşmıştık. Galiba Çin’de bu sızıntı haberlerden bir tanesinin sorumlusu olan kişinin başı büyük belada.
 
The Wall Street Journal’ın haberine göre Foxconn’da iPhone 6 üretiminde çalışan 40 yaşındaki ve soyadı Qiao olan işçi, 4 Eylül tarihinde gözaltına alındı. Nedeni ise fabrikadan 6 adet iPhone 6 dış tasarımını çalıp, bunları 960 dolar karşılığında Shenzhen’deki bir elektronik ürünler üreten mağazaya satmış olması.
 
Daha iPhone 6 duyurulmamışken internette birçok sızıntı haberin çıkması, Foxconn’u gizliden gizliye bu kişiyi takip etmeye yöneltti. Polisin de yardımıyla yakalanan bu kişinin gözaltına alındığı açıklandı. (sızıntı haberleri yapanlar şu andan itibaren içmekten “sızmış” olabilirler)
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0