iPhone 6 Lensi Değişebilir mi Olacak?

0
0
0
0
0
iPhone 6 Lensi Değişebilir mi Olacak?
Apple'ın bu yıl içinde çıkacak olan telefon modeli iPhone 6 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre iPhone 6'nın kamerası değiştirilebilir lense sahip olabilir.

Apple'ın bu yıl çıkması beklenen telefon modeli iPhone 6 ile ilgili söylentiler ya da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Daha önce iPhone 6 ile ilgili tüm söylentileri ve açıklamaları derlediğimiz yazımızda da dediğimiz gibi Apple "biz bu şekilde yaptık" diyene kadar da gelmeye devam edecek.

Son dedikodulara göre Apple'ın iPhone 6'sının kamerasının lensi değiştirilebilir olacak(mış). Bunun en önemli sebeplerinden biri, artık telefon kameralarının üstün özelliklere sahip olması ve Sony, Nokia ve Samsung gibi firmaların mobil cihazlarında üst düzey kameralar kullanması. Sony'nin 4K video kaydı yapabilen mobil kamerası, Nokia Lumia'nın piksel zengini 1020 modeli ve Samsung Galaxy S4'ün kamera performansı Apple'ı da kamera konusunda farklı bir şeyler yapmaya itiyor.

Çin'in IT168 sitesinden yayılan dedikodulara göre Apple'ın ilk hamlesi telefon kameralarında değiştirilebilir lensler kullanmak olacak. Bu konuda Apple'ın hali hazırda iki adet patenti bulunuyor; ancak iPhone 6 için bu patentleri ürün haline getirip getirmeyeceklerini bilmiyoruz.

Bir başka iPhone 6 kamera söylentisi de f/1.8 diyaframa sahip olması yönünde ki bu da iPhone'un kamerasının SLR kameralar gibi keskin bir görüntüleme kalitesine sahip olacağı anlamına geliyor.

Bakalım biz bu kadar söylenti arasından makul bulduklarımız arasında boğulrken Apple nasıl bir hamle ile bizi şaşırtacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0