• Anasayfa
  • Mobil
  • ​iPhone 6’nın Birebir Kopyası: Dakele Big Cola 3

​iPhone 6’nın Birebir Kopyası: Dakele Big Cola 3

1
0
0
0
0
Piyasaya çıktığından beri türlü türlü konularda ele alınan iPhone 6, bu sefer çok farklı bir durumla karşı karşıya.
Piyasaya çıktığından beri türlü türlü konularda ele alınan iPhone 6, bu sefer çok farklı bir durumla karşı karşıya.

iPhone 6 tasarımının bir aralar çalıntı olduğu dahi iddia edilmişti. Çin’in akıllı telefon üreticisi olan Digione, iPhone 6’nın hem tasarımsal hem de renk seçenekleriyle kendilerinin ürettiği akıllı telefonun birebir kopyası olduğunu öne sürmüştü.

Şimdi ise iPhone 6’nın kopyası olan Dakele Big Cola 3 adlı telefon ortaya çıktı. (İyice kafam karıştı arkadaş, kim kimden çaldı şimdi?) Şimdiye kadar birçok iPhone 6 benzeri telefonlar gördük, ancak teknik özellik bakımından pek yeterli olduğu söylenemezdi. Hatta bunlardan bazıları, iPhone 6’dan önce ortaya çıktı.

Bu bahsetmiş olduğumuz iPhone 6 kopyası telefonların listesine eklenen cihazın, diğer klon telefonlara göre özelliklerinin daha iyi olduğunu görüyoruz. Neredeyse iPhone 6’dan ayırt edilemeyen Dakele Big Cola 3'ün diğer özelliklerine gelecek olursak:Dakele Big Cola 3 telefonu 5 inç safir cam ile kaplı ve 1080p ekrana sahip. Cihazın 3 GB RAM ile uyum içinde olup 1.7 GHz saat hızında çalışan, 64 bit, 8 çekirdekli MediaTek MT6752 yonga seti tarafından desteklendiği görülüyor. 16 GB dahili depolama birimine sahip bu cihaz, microSD kart ile genişletebiliyor ve ayrıca 128 GB’a kadar bellek kartlarını destekliyor. Sony yapımı olan Sony IMx219 sensör ile 8MP ön kameraya sahip bu cihaz, arka kısmında ise 13MP Sony IMX214 kamera sensörü mevcut.

Dakele Big Cola 3, Android ve Android 4.4 Kitkat ile desteklenmekte olup, büyük bir ihtimalle Çin dışında satışa sunulmayacak. (Telefonu almak için Çin’e mi gideceğiz?) Telefonun piyasaya çıkış fiyatı ise 243$ olarak belirlendi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0