• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6'nın Ekran Kilidi 2 Dakikada Kırıldı

iPhone 6'nın Ekran Kilidi 2 Dakikada Kırıldı

2
0
0
0
0
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte neredeyse her gün piyasaya yeni bir akıllı telefon çıkıyor. Fakat her yeni model beraberinde güvenlik sorunlarını da getiriyor. YouTube üzerinden yayımlanan videoda ‘’imkansız sadece zaman alır’’ diyen hackerlar iPhone 6’nın ekran şifresini 2 dakikada kırıyor. 
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte neredeyse her gün piyasaya yeni bir akıllı telefon çıkıyor. Fakat her yeni model beraberinde güvenlik sorunlarını da getiriyor. YouTube üzerinden yayımlanan videoda ‘’imkansız sadece zaman alır’’ diyen hackerlar iPhone 6’nın ekran şifresini 2 dakikada kırıyor. 

Birçoğumuz piyasadaki akıllı cihazların bazılarına sahibiz. İçerisinde önemli bilgilerimizi depolamaktan çekinmediğimiz akıllı cihazlar eğer gereken güvenlik önlemi alınmadıysa kabusunuz olabilir. Yeni nesil akıllı telefonlarda üzücü durumların yaşanmaması için farklı güvenlik yöntemleri bulunuyor ancak kullanıcıların bazıları bu özellikleri kullanmaktan oldukça uzak. YouTube’da yayımlanan konuyla ilgili video ise unutkanlığı adet edinmiş kullanıcıların daha dikkatli olması gerektiğini özetliyor.iPhone 6’nın Touch ID özelliğinden haberi olmayan veya bir şekilde aktif etmeyen kullanıcılar için hazırlanan videoda, ekran şifresini kırmak için 200 dolar cıvarındaki IP BOX’dan yardım alınıyor. 2 dakika gibi kısa bir sürede sonuca ulaşan hackerlar, kırma işlemini brute force ( herhangi bir şifreyi kırmak için en sık kullanılan yöntemlerden biri) yöntemiyle gerçekleştiriyor. Konuyla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0