iPhone 6'nın Kamerası Süper Olacak

1
0
0
0
0
Son zamanlarda yapılan söylentiler, Apple'nin bir sonraki iPhone sürümünün kamera pikselinin sayısının arttırılması ve diğer teknolojileri kullanarak kameranın daha da geliştirileceği yönünde.
Apple'ın kamera geliştirilmesi konusundaki en iyi seçenek OIS teknolojisi gibi duruyor. OIS teknolojisi, akıllı kameralar üzerinde daha fazla kullanılmaya başlandı ve yapılan yeni patent başvurusuyla Apple'ın bu özellik üzerinde çalışmasının olası olduğu görülüyor.Apple, bir sonraki amiral gemisi için OIS teknolojisini eklemesi oldukça muhtemel. Çünkü iPhone 5S 8 megapiksel kameraya sahip ve kamerasıyla ilgili yoğun eleştiriler arasında daha iyi düşük ışık performansı ve videolar için optik görüntü sabitleyicisinin eksikliği vardı. Apple, bu yeni teknoloji sayesinde tüm bu sorunlardan kurtulmayı planlıyor.Apple'ın birkaç gün önce yaptığı "VCM OIS çalıştırıcı modülü" denen patent başvurusu, USPTO tarafından yayınlandı. Bu başvuru ile birlikte Apple'ın modellerinde OIS teknolojisinin kullanılacağı ve gelişmiş otofokus hakkında planlarının ne olduğunu açık bir şekilde gözler önüne seriyor.
 

 OIS teknolojisi nedir?

OIS (Optical Image Stabilizer), Optik Görüntü Sabitleyicisi anlamına gelir. Fotoğraf makinesi veya video kameralarda kullanılan bu özellikle birlikte sensörün optik yolu değiştirilerek kaydedilen görüntü stabilize ediliyor. Bu teknoloji, lens olarak kullanılan ya da optik yolun nihai elemanı olan hareket sensörü tarafından uygulanmaktadır.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0