• Anasayfa
  • Mobil
  • Korku Filmi Gibi: iPhone 6, 162 Yolculu Uçağın İçinde Alev Alev Yandı!

Korku Filmi Gibi: iPhone 6, 162 Yolculu Uçağın İçinde Alev Alev Yandı!

1
0
0
0
0
Pasifik Okyanusu üzerindeki bir uçağın içerisinde alev alev yanmaya başlayan iPhone 6, uçakta bulunan 162 yolcunun hayatını çok ciddi ölçüde tehlikeye attı. 
Geçtiğimiz perşembe günü yaşanan olay, akıllı telefonların çok ciddi boyutlarda tehlikeler oluşturma potansiyeline sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Washington’dan Hawaii’ye doğru hareket eden bir uçağın içerisinde yer alan yolcuya ait iPhone 6, sebepsiz yere alev alev yanmaya başladı. Film izlediği sırada telefonunun yanmaya başladığını gören yolcu (bir kadınmış), telefonu başka bir yolcunun koltuğunun altına doğru fırlatmış (nasıl korkmuşsa artık). Uçuş ekibi durumu kısa süre içerisinde fark etmiş ve olası büyük bir yangının çıkmasını engellemiş.

Uçakta toplam 162 yolcu bulunuyormuş ve olay esnasında büyük bir panik yaşanmış. Zira uçak, olayın yaşandığı bu esnada Pasifik Okyanusu üzerinde seyir ediyormuş. Eski bir pilot ve sanayi uzmanı olan John Nance, iPhone’ların yangına sebep olabilecek potansiyele sahip olduklarını ve uçuşunun kesinlikle yasaklanması gerektiğini söyledi. Uçak moduna alınan iPhone’ların sürekli olarak sinyal araması sebebiyle bataryalara aşırı derecede yük bindirdiğini ve bunun da yüksek derecede ısınmalarına sebep olduğunu söyleyen Nance, ‘eğer telefon yolcunun yanında değil de bagajda olsaydı nasıl bir facianın yaşanabileceğini tahmin edebiliyor musunuz?’ diyerek olayın ne kadar ciddi olduğunu belirtti. (kesinlikle hak veriyorum)Yaşanan bu olay havayolları şirketlerinin tüm taşınabilir elektronik cihazların uçuşunu yasaklayacağı anlamına gelmiyor ama yine de cebimizde ufak çaplı ve patlama potansiyeli yüksek materyaller bulundurduğumuzu unutmamamız gerekiyor. (uçuş esnasında telefonların kapatılması, yapılacak en doğru hareket olur)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0