• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6 Uyumlu Pinc VR ile 3D Telefon Deneyimini Yaşayın

iPhone 6 Uyumlu Pinc VR ile 3D Telefon Deneyimini Yaşayın

0
0
0
0
0
​Hızla gelişen sanal gerçeklik sektöründe büyük şirketler birbiriyle yarışmaya devam ediyor. Özellikle Samsung ve Google arasında yaşanan rekabete Apple’ın da katılmasıyla işler iyice kızıştı diyebiliriz. Teknoloji severlerin merakla takip ettikleri sanal gerçeklik ürünlerinin sonuncusu Pinc VR ürünü oldu.
Hızla gelişen sanal gerçeklik sektöründe büyük şirketler birbiriyle yarışmaya devam ediyor. Özellikle Samsung, Google ve Facebook arasında yaşanan rekabete Apple’ın da katılmasıyla işler iyice kızıştı diyebiliriz. Teknoloji severlerin merakla takip ettikleri sanal gerçeklik ürünlerinin sonuncusu ise Pinc VR olmaya aday.

Tamamen 3 boyutlu yazıcıyla üretilen Pinc VR’nin Iphone 6 ile uyumlu olması, göze çarpan ilk özelliklerden biri. Şimdi kısaca Pinc VR’nin özelliklerini inceleyelim.

Cihaz öncelikle 4 temel unsurdan oluşuyor. Bunlar: Iphone 6 telefon kılıfı, mobil platform, optik kontrol sistemli yüzükler ve sanal gerçeklik gözlüğü.


Pinc VR’nin Iphone 6 için tasarlanan telefon kılıfı, Oculus Rift ve Gear VR modellerinden daha ince olarak tasarlanmış. Ancak cihazın kullanım alanlarını gördükten sonra kılıf özelliğini çokta umursayacağınızı düşünmüyoruz. ‘’Telefonun içine adım at’’ sloganıyla yola çıkan Pinc VR cihazı, içinde bulundurduğu balıkgözü lensiyle kullanıcılara telefonu 3 boyutlu olarak kullanma imkanı veriyor.


Optik kontrol sistemli yüzükler, sistem tarafından algılanarak kullanıcıya kolay bir kullanım sağlamayı hedefliyor. Ayrıca Pinc VR elin bütününü algılamak yerine sadece parmaklara odaklanarak, pil ömründen de önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Şuan da prototip aşamasında olan cihaza 100.000 dolar destek verilmesi gerekiyor. Eğer siz de bu projeye destek vermek ve biletinizi erkenden almak istiyorsanız 99$’ı gözden çıkartmalısınız. Çünkü cihazın en erken teslim tarihi Haziran 2015 olarak gösteriliyor. Pinc VR ürününe ulaşmak için ve destek vermek için buraya tıklayabilirsiniz.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0