iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4'ü Geçti

1
0
0
0
0
iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4'ü Geçti
​Apple, Eylül ayında yaptığı lansmanla yeni nesil iPhone’larını tanıtmıştı. O zamandan beri “büyük ekranlı iPhone”ların yakaladığı satış rakamları, şirketin tüm zamanlardaki en fazla satış yaptığı yeni nesil akıllı telefonlar olarak tarihe geçti.
Apple, Eylül ayında yaptığı lansmanla yeni nesil iPhone’larını tanıtmıştı. O zamandan beri “büyük ekranlı iPhone”ların yakaladığı satış rakamları, şirketin tüm zamanlardaki en fazla satış yaptığı yeni nesil akıllı telefonlar olarak tarihe geçti.

Kasım ayında Amerika’da “phablet” kategorisindeki telefonların satışıyla ilgili yapılan bir araştırmada, iPhone 6 Plus’ın en büyük rakibi Galaxy Note 4’e büyük fark attığı görülüyor. Tüm phablet telefonlar içerisinde satış oranı %41 olan iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4’ü resmen “tokatlamış”

Phablet kategorisindeki telefonların %8 olan 2013 yılı içerisindeki satış oranının 2014’le birlikte %2 artarak %10 olduğunu söylemeliyiz. Buradan da anlaşılıyorki büyük ekranlı telefonlara olan rağbet bundan sonra da devam edecek.Bence Apple, iPhone 6 Plus’ta olduğu gibi yeni nesil telefonları içerisinde büyük ekranlı bir iPhone çıkarırsa, “phablet” tarzı telefonların satışı daha da artacaktır. Eğer kendime bir telefon almasaydım, büyük ekranı olmasından dolayı iPhone 6 Plus’ı tercih ederdim.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0