• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6 Plus'ın Sorunlu Kamerası İçin Değişim Programı Başlatıldı.!

iPhone 6 Plus'ın Sorunlu Kamerası İçin Değişim Programı Başlatıldı.!

0
0
0
0
0
iPhone 6 Plus'ın bazı serilerinde kamera sorunu olması üzerine Apple, bu seriler için özel bir değişim programı başlattı.
Apple, telefon satışlarında peşinde iPhone ile en yakını olan Samsung'tan açık ara ileride. Telefon satışlarındaki bu büyük rakam, bazılarına göre Apple'ın programlarının ve telefonlarının iyi özelliklerinden dolayı olsa da bazıları böyle düşünmüyor. Bunun cevabı kişiden kişiye değişiyor fakat her markanın artıları ve eksileri olduğu tartışılamaz bir gerçek.

Apple, Eylül 2014 ve Ocak 2015 tarihleri arasında üretilen iPhone 6 Plus modellerinin bazılarında kamera sorunları olduğunu bildiklerini ve bu sorunun bir üretim hatası olduğunu açıklamıştı. Sorun, iSight kamerasında, yani arka kamerada olan bir sorun yüzünden gerçekleşmişti ve bu hatadan dolayı iPhone 6 Plus'ın fotoğrafları sanki hareket ederken çekiyormuşsunuz gibi çıkıyordu.Sorunun giderilmesi amacıyla Apple, paylaştıkları bir linke girmenizle birlikte iPhone 6 Plus'ınızın sorunlu olabilecek serideki iPhone'lardan olup olmadığını anlamanızı sağlıyor. Linke buradan ulaşabilirsiniz. Bu işlemi iPhone'nunuzun seri numarası ile gerçekleştiriyorsunuz ve cihazınızın seri numarasına Ayarlar > Genel > Hakkında bölümlerini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Eğer telefonunuz sorunlu üretimin gerçekleştiği seridense ve arka kamerasında problem varsa iSight değişim programına başvuru hakkı kazanıyorsunuz. Seri numaranız ile başvurduğunuz linkte telefonunuz kayıt altına alınıyor ve belirli Apple mağazalarında gerçekleşecek bir takım uygulama ile telefonunuzun iSight kamerası değiştiriliyor.

Bu değişim programı telefonun alındığı tarihten itibaren 3 yıl geçerli olacak. Eğer bu sorunu yaşayanlardansanız değişim programına kayıt olmanızı öneririm.

Kaynak: Apple
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0