• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6 ve Galaxy S6'ya Oyun Performansı Testi Yapıldı

iPhone 6 ve Galaxy S6'ya Oyun Performansı Testi Yapıldı

1
0
0
0
0
iPhone 6, Galaxy S6, Nexus 6 ve HTC One M9'a yapılan oyun testlerinde ortaya çıkan sonuçlar, performans testlerinden çıkan sonuçlara göre oldukça farklı.
4 çekirdekli ve 3GB RAM ile gelen Samsung’un son telefonu Galaxy S6’ya karşı, çift çekirdekli 1 GB RAM’li iPhone 6 karşılaştırıldığında çokta adil bir kavgaymış gibi gözükmüyor.

Benchmark testlerine baktığımızda donanım olarak hemen hemen bütün akıllı telefonları geride bırakan Samsung Galaxy S6, şu an için piyasada 1 numara gösteriliyor.  

Olay telefonlarda oyun oynamaya gelince, çıkan tablo performansa göre biraz daha farklı oluyor.

Apple’ın iPhone 6’sının bu konuda oldukça mücadeleci olduğu görülüyor. Telefon ilk satışa çıkartıldığında çift çekirdek ve 1 GB RAM ile pisayadaki bütün Android cihazları geride bırakıyordu.

GameBench’in yapmış olduğu testte ise sonuçlar performans testlerine göre biraz daha farklı. iPhone 6, Galaxy S6, Nexus 6 ve HTC One M9’un farklı oyunlardaki performanslarını ölçen testte, iPhone 6'nın donanımı ne kadar geri olsa da şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkmış.

Bazı popüler oyunlardaki test sonuçları ise şöyle;

Modern Combat 5:


Marvel Champions:

Boom Beach:

Dead Trigger 2:


Testlerde de görebileceğiniz üzere iPhone 6 diğer telefonlarda genel bir üstünlük kurmuş.

Aşağıdaki sonuç ise yapılan bütün test sonuçlarının ortalaması:Geçtiğimiz günlerde de Asus ZenFone 2'nin oyun testinden süper bir sonuç aldığını görmüştük. O testin sonucunu görmediyseniz şuradaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: BGR
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0