• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus Almamak İçin 4 Neden

iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus Almamak İçin 4 Neden

4
2
1
1
1
Sevin ya da sevmeyin; mobil dünyanın amansız çarpışmasında hangi tarata olursanız olun. Apple’ın iPhone 6 ve 6 Plus telefonlarına kötü telefon diyemezsiniz, iyi cihazlar ve iOS kullanacaksanız zaten çok seçeneğiniz yok.
Diğer taraftan da iPhone’un geçen yılki modelleri olan iPhone 6 ve 6 Plus modelleri her ne kadar çok tutmuş ve Apple kullanıcıları tarafından beğenilmiş olsa da bu durum, gidip hemen bir iPhone 6 veya 6 Plus almanız gerektiği anlamına gelmiyor.

Hatta daha eski bir model iPhone kullanıcısı bile olsanız “iTelefon”unuzu, şu an piyasadaki en iyi Apple telefon ile değiştirmemek için çeşitli nedenleriniz var.

Eğer bir iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus almayı düşünüyorsanız, bir kez daha düşünmenizi saplayabilecek birkaç neden derledik sizler için ve şu anda Apple’ın mevcut en iyi “iTelefon”undan uzak durmanız gerektiğini yazdık.
 

 Yeni iPhonelar Geliyor

Bir iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus almaktan vaz geçmenizi gerektiren ilk neden Apple’ın Eylül ayı lansmanında iPhone 6S ve 6S Plus modellerini tanıtacak olması. Yani eğer kendinize bir iPhone alacak kadar bütçe ayırdıysanız, az daha bekleyin ve yenisini alın.

Eğer duyduklarımız gerçekleşirse iPhone’un yeni versiyonu üstelik donanım tarafında da oldukça dikkat çekici yeniliklerle gelecek ve Force Touch desteği de olacak.
 

 Fiyat

iPhone’un ikinci el ya da sıfır fiyatları kolay kolay düşmez biliyoruz; ancak yeni model çıktığında ister istemez bir önceki yılın modelinin sıfır fiyatında bir miktar oynama olacak ki Amerika’da 100 Dolar düşse Türkiye’de hiç yoktan 300 Lira oynamış oluyor.

Eğer hala 2014 modelini almayı düşünüyorsanız biraz daha bekleyip yeni modelin raflardaki yerini alması ile hamle yapın, bütçenizi daha akılcı kullanın.
 

 Mevcut Android Rakipler

Apple’ın fiyat politikası ile karşılaştırıldığında iPhone 6 ya da 6 Plus’a ödeyeceğiniz meblağ karşılığında daha yeni ve daha güçlğü donanıma sahip Android cihazlara sahip olabiliyorsunuz.

Elbette bu durum tercih ve kişisel ihtiyaçlarınızla orantılı bir durum iOS terch eden kimseye git Samsung al diyemem; ancak Galaxy S6, OnePlus 2, LG G4 gibi modellere bir göz atarsanız; eğer iOS’i ihtiyaç olarak görmiyorsanız, ne dediğimi anlayacaksınız.
 

 Gelecek Android Rakipler

iPhone 6S ve 6S Plus dışında elbette pazara yeni girecek yeni Android modelleri de mevcut ve bu modellerin bazıları çeşitli konularda ciddi iddialarla geliyor.Google’ın LG ve Huawei üretimi olacak olan yeni Nexus’u, Sony’nin yeni Xperia modeli gibi ürünler bu yılın bitiminden önce, hatta önümüzdeki günlerde tanıtılacak ve Android pazarının en iddialı isimleri arasında yer alacak.
4
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
1
1