iPhone 6c'nin Çıkış Tarihi Netleşiyor!

0
0
0
0
0
Yüksek fiyatları ile cep yakan iPhone'lara alternatif olarak gelecek olan iPhone 6c'nin çıkış tarihi netleşmeye başlıyor.
Daha önce yaptığımız haberlerde de size bildirdiğimiz gibi Apple, yeni çıkaracağı iPhone telefonlar ile birlikte, orta seviye bir iPhone modeli de çıkararak, müşteri profilini genişletme amacındaydı.

Bu bağlamda karşımıza çıkacak olan ve muhtemelen ''iPhone 6c'' adıyla gelecek telefon, standart olarak gelecek iPhone'un özellikleri biraz daha düşürülmüş versiyonu olarak ele alınabilir. Telefon hakkında bazı özellikler daha önceden sızdırılmış, bizler de sizlere yaptığımız haberlerde bu özelliklerden bahsetmiştik. Ancak telefon hakkında sızdırılan tek şey özellikleri değil. Bir süredir iPhone 6c'nin erken bir tarihte kullanıcılara sunulacağı konuşulmaktaydı. Hatta bu tarihin 2016 yılının Şubat ayı olabileceği bile söylenmekteydi.

Şimdi ise gelen bilgiler doğrultusunda, muhtemelen iPhone 6c'nin piyasaya çıkacağı tarih belli oldu diyebiliriz. Mart ayında bir etkinlik düzenleyerek yeni akıllı saati Apple Watch 2'yi tanıtmayı planlayan Apple, gelen haberlere göre etkinliği biraz daha şenlendirme amacında.9to5mac'in paylaştığı bilgiye göre Apple, iPhone 6c'yi, Apple Watch 2 ile birlikte Mart ayında sunacak. Dediğimiz gibi önceden gelen söylentilere göre bu tanıtım Şubat ayında olacaktı. Ancak Apple'ın iki ayrı tanıtım etkinliği yapmak yerine, bir ay daha bekleyerek hem iPhone 6c'yi hem de Apple Watch 2'yi aynı etkinlikte toplama olayı daha mantıklı gelmekte.

4-inç ekran ile gelmesi beklenen telefonun fiyatı da 400-500 dolar civarında beklenmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0