• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S, Full HD Video Çekebilen Flaşlı Bir Ön Kamera Gelebilir

iPhone 6S, Full HD Video Çekebilen Flaşlı Bir Ön Kamera Gelebilir

0
0
0
0
0
Apple'ın yine oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmış iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin yeni versiyonu olacak iPhone 6S için ön kamerasının Full HD kalitesinde çekim yapabilen flaşlı bir kamera gelebileceği konusunda iddia ortaya atıldı.
Kendine has bir işetim sistemi ve sadece yılda 1-2 telefon tanıtmasıyla piyasanın önemli bir kesimini elinde tutan Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle de önemli satış rakamları yakalamıştı.

Son olarak sizlere buradan aktardığımız gibi WWDC'de iOS 9 hakkında detaylara yer veren firmada beklentiler ise şimdi iPhone 6S olarak beliriyor.Sürekli farklı farklı söylentiler ve detayların ortaya atıldığı Apple'ın yeni silahında bu sefer de Apple geliştiricisi Hamza Sood tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre iOS 9'un kodlarında çıkan detaylar iPhone 6S'in ön kamerasının Full HD çekim desteği sunacağı ve flaş barındıracağını gösteriyor. Bu da Apple'ın artık özçekim tutkunluğunun telefonlarda önemli bir detay olduğunu kabullendiği anlamına geliyor diyebiliriz. Aynı zamanda da kaliteli bir görüntülü görüşme de ayrı bir artısı olacak.
 


iPhone 6'da bulunan 720p çözünürlüğünde video çekim kalitesi sunan ve 30fps çekim yapabilen kamera bu söylentilere göre iPhone 6S'te 1080p ve 60fps olarak güncellenecek diyebiliriz. Ayrıca ortaya çıkan kod detaylarına göre 720p'de 240fps yavaş çekim desteği de sunacak.

Bu arada diğer söylentiler de iPhone 6S'in arka kamerası büyük ihtimalle 12MP olarak karşımıza çıkacağı yönünde. Yani iPhone 6S'te 12MP arka ve flaşlı 1080p ön kamera ile gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0