• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S ve 6S Plus’ın Ekranlarının Hangi Çözünürlükte Olacağı Netlik Kazandı

iPhone 6S ve 6S Plus’ın Ekranlarının Hangi Çözünürlükte Olacağı Netlik Kazandı

0
0
0
0
0
iPhone 6S ve 6S Plus’ın Ekranlarının Hangi Çözünürlükte Olacağı Netlik Kazandı
Apple’ın Eylül ayında tanıtmasının beklendiği yeni iPhone modellerinin ekranlarının hangi çözünürlükte olacağı da netlik kazandı.
Apple, bu zamana kadar kendisine hiçbir şirketi rakip olarak görmeden cihazlarının sistem özelliklerini belirliyordu. Fakat bu yıl sonunda tanıtılacak olan modellerle ilgili yapılan söylentiler, artık şirketin bu stratejiden uzaklaştığını açık bir şekilde gösteriyor.

Daha önce de sizlere aktarmıştık ama tekrar hatırlatalım. Uzun zamandır stabil bir işletim sistemine sahip olmasından dolayı 1 GB RAM’den fazlasına ihtiyaç duymayan Apple’ın yeni iPhone’larında LPDDR4 2 GB RAM kullanacağı söyleniyor. 16 GB dahili hafıza seçeneğini ortadan kaldıran şirket, en düşük hafıza seçeneğini 32 GB’dan başlatacak. Ayrıca 12 MP çözünürlükte kamera ve A9 işlemcinin olacağı da Apple’a yakın kaynaklar tarafından sık sık dile getiriliyor.

Çinli internet sitesi Feng, Apple’ın yeni modelleri iPhone 6S ve 6S Plus’ın ekranlarının hangi çözünürlükte olacağını açıkladı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Apple’ın Japan Display’e 1.7 milyar dolara yakın yatırımda bulunduğu sızdırılmıştı. Bu yatırımın sonucu olarak yeni cihazların ekranlarının daha da üst seviyede olmasını isteyen Apple, iPhone 6S için 1920 x 1080p çözünürlüğünde Full HD, 6S Plus içinde 2K çözünürlüğünde (yani 2560x1440p) ekran kullanabilirmiş. Apple’ın mevcut akıllı telefonları olan iPhone 6 ve 6 Plus, sırasıyla 1334 x 750 ve 1980 x 1920 çözünürlüğe sahipti.

Feng’e göre şirket, yeni iPhone modellerinde Force Touch desteğinin olacağını ve sözde bükülme olaylarının önüne geçmek için iPhone 6S için farklı bir metal alaşımı kullanacağını belirtiyor.

Kaynak: BGR
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0