• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Yeni Nesil iPhone’larında 7000 Serisi Alüminyum Kullanabilir

Apple, Yeni Nesil iPhone’larında 7000 Serisi Alüminyum Kullanabilir

0
0
0
0
0
Apple, Yeni Nesil iPhone’larında 7000 Serisi Alüminyum Kullanabilir
Her yılın Eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlikle yeni nesil iPhone'larını tanıtan Apple, Apple Watch'da olduğu gibi alüminyum kaplı gövdeyi kullanabilir.
Web üzerinden yayınlanan yeni bir rapora göre Apple’ın yeni nesil iPhone’larının gövdeleri, 7000 serisi alüminyum kaplı olacak şekilde gelebilir. Bu alaşım, Apple’ın yakın zamanda ön satışa sunmaya başladığı Apple Watch’da da kullanılıyordu.

7000 serisi alüminyumlar, normal bir alüminyum alaşımına göre %60 oranında daha güçlü. Kullanılan malzemenin üçte biri paslanmaz çelikten oluşuyor. 

Yeni iPhone’lar için gelecek olan yenilikler bununla da sınırlı değil. 7000 serisi alüminyum kaplı gövdenin dışında, iPhone 6 Plus’ın halefinin Force Touch'la birlikte geleceği söyleniyor.

Apple, bildiğiniz üzere iPhone’larını genellikle Eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlikle tanıtıyor. Şirketten böyle bir açıklama gelmeyene kadar bu durumun sadece bir söylentiden ibaret olduğunu söylememizde fayda var. Fakat GSMArena’nın edindiği bilgilerin genellikle olumlu yönde sonuçlandığını da belirtelim.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0