iPhone 6S'te Alüminyum Kasa Kullanılacak!

0
0
0
0
0
Apple tarafından merakla beklenen ürünlerden biri olan iPhone 6S için ortaya çıkan bir yenilik de alüminyum kasa kullanımı olarak dikkat çekiyor.
Apple'ın bu sene ortaya çıkan ürünlerinden sonra gözler özellikle iki cihaza çevrildi. Şu anda firma tarafında en merak edilen ürünlerden biri kuşkusuz iPad Pro. 13 inç büyüklüğünde ve çeşitli yeniliklere sahip olacak olan bu tabletin yanı sıra asıl beklenilen ise tabiki yeni nesil telefonu olacak olan iPhone 6S.

Bu telefon için birçok detayı sizlerle buradan paylaştık. Fakat burada yazılanların dışında da şimdide kasa kosnusunda bir söylenti ortaya çıktı. Bu da iPhone 6S'te alüminyum kasa kullanılacağı.Bu durumun en büyük tüyosunun ise Apple Watch'ta kullanılmış olması olarak gösteriliyor. 7000 Serisi olarak geçen bu alüminyum iPhone 6S'i en sağlam iPhone olmasını sağlayacak. Ama ufak tefek dezavantajları bulunacak.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre bu 7000 serisi alüminyum cihazı %60'a varan sağlamlık katacak. Ayrıca şimdiki modele göre 0.15mm daha uzun olacak olan iPhone 6S, aynı zamanda 0.2mm kalınlaşacak. Bir de biraz daha ağır olma ihtimali var.

Tabii bunlar şu anda tahminler. Yani Apple inceliğe ve hafifliğe oldukça dikkat eden bir firma olması sebebiyle bu eklenen kalınlık ve ağırlığı bir şekilde telafi edecektir. Ancak 0.2mm kalınlık kazanması konusunda Force Touch özelliğinin iPhone 6S'te görebileceğimiz gerçeği ile biraz daha kalın olacak olabilir. Çünkü bu teknolojinin kullanılabilmesi için ekranın biraz daha kalın ve cihaza sensör yerleşimi gibi detaylar gerekecek. Bu da iPhone 6S'i daha kalın yapacaktır.

Yani genel bir toplama ile iPhone 6S'in beklenen teknik özelliklerini sıralayacak olursak; 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutu, yeni nesil A9 işlemci, 2GB RAM, Force Touch, 12 MP arka ve 1080p çekim desteği sunan çift flaşlı ön kamera, Rose Gold renk seçeneği ve gelişmiş Touch ID şeklinde sıralayabiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0