• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6s İçin Beklenen Bükülme Testi Yapıldı!

iPhone 6s İçin Beklenen Bükülme Testi Yapıldı!

1
0
0
0
0
iPhone 6s İçin Beklenen Bükülme Testi Yapıldı!
Yakın bir zaman önce iPhone 6s için bükülme testi yapacağına dair bilgi vermek amacıyla ufak bir video yayınlayan Unbox Therapy, bu sefer bükülme testini gerçekleştirdi.

Apple geçtiğimiz yıl büyük ekranlı iPhone 6 Plus’ı çıkarmış ve o destansı bendgate (yani bükülme testi) videoları havalarda uçuşmuştu. Yapılan testlerde iPhone 6 Plus’ın rakiplerine göre çok daha kolay bir şekilde büküldüğü ortaya çıkmış (ki buna hala katılmayanlar var), bunun üzerine Apple bir açıklama yaparak videolarda iPhone 6 Plus için yapılan testlerin manipule edildiğini savunmuştu.

Bu testler, iPhone’ların milyonlarca adet satmasına engel olmamıştı fakat Apple bunu kafaya takmıştı bir kere. O yüzden bu yıl duyurulacak olan yeni iPhone’ların 7000 serisi alüminyumla kaplanacağı ve bir önceki modele göre daha sağlam olacağı resmi olarak açıklanmasa da dillendirilen bir gelişmeydi. Unbox Therapy ekibinin yapmış olduğu bükülme testi, iPhone 6s’in gerçekten de inanılmaz derecede sağlam olduğunu ortaya çıkardı.

Testin daha şeffaf şartlarda olması için hem iPhone 6 hem de iPhone 6s kullanıldı. İlk önce iPhone 6 için bükülme testi yapıldı ve cihaz 30 pounds (ortalama 13 kilogram) ağırlığa dayanabildi. Ağırlık 13 kilograma çıktığı anda iPhone 6, orta kısmından itibaren bükülmeye başladı. Sırada, bu sefer çok daha sağlam olduğu iddia edilen iPhone 6s vardı.

Aynı şekilde iPhone 6s için uygulanan baskıda cihaz tam 80 pounds (ortama 36 kilogram) ağırlığa kadar dayanma başarısı gösterdi. Bu sonuçtan sonra Apple, ‘artık sefer bükülme testi yapma sırası bizde’ dese yeridir. (ben olsam geçtiğimiz yılın acısını çıkartırdım, yakında Apple'dan bu tarz videolar gelirse kimse şaşırmasın)

Unbox Therapy ekibinin yapmış olduğu iPhone 6 ve 6s’in karşılaştırmalı bükülme testini aşağıdan inceleyebilirsiniz.
 

 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0