• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S Yeni Nesil Force Touch Arayüze Sahip Olacak

iPhone 6S Yeni Nesil Force Touch Arayüze Sahip Olacak

0
0
0
0
0
iPhone 6S Yeni Nesil Force Touch Arayüze Sahip Olacak
Çarşamba günü yapılacak olan lansman ile duyurulacak olan iPhne 6S ve 6S plus’ın en büyük yeniliklerinden biri hiç şüphesiz, Force Touch özelliği taşıyan dokunmatik ekranı olacak ve bu ekran söylenene göre MacBook ya da Apple Watch’tan daha farklı olacak.
3D Touch Displey adıyla anılacak olan bu yeni nesil dokunmatik ekran teknolojisi Force Touch’ın de yeni nesli olarak tanıtılacak ve dokunmatik ekranlı telefon anlayışımıza yeni bir boyut kazandıracak.

Macbook ve Apple Watch’ta bulunan Force Touch teknolojisine yeni bir boyut kazandıracak olan bu yeni teknoloji önceki versiyonda bulunan iki boyutlu baskı algılama sensörlerine dokunma, basma ve sert basma şeklinde üç farklı boyut katarak geliştiriyor.

iPhone’un 6S ve 6S Plus modellerinde kullanılacak olan bu yeni teknolojinin getirdiği yeniliklere baktığımızda ise yeni bir kullanıcı deneyimi sunacağını ve piyasadaki diğer telefonlardan farklı bir kullanıma sahip olacağını görebiliyoruz.
  • Harita uygulamasında navigasyon bilgileri için kullanıcılar her iki adresi önce seçip sonra yol tarifi al seçeneğine dokunmak yerine iki noktaya da Force Touch ile basıp direkt yol tarifi alabiliyor ve navigasyon işlemini hızlandırabiliyor.
  • Müzik uygulamasında istenilen şarkının üzerine sert basıldığında şarkının menüsü açılıyor ve şarkıyı offline olarak dinlenilecekler listesine ya da oynatma listesine alabiliyorsunuz. Bu da önceden ayrıca menüyü açmak için yaptığını hamleyi atlayarak işlemi hızlandırıyor.
  • Yeni eklenen bir başka özellik ise telefon uygulamasına sert bastığınızda açılan menü ile direkt olarak sesli mesaj gönderme seçeneğine ulaşabilmenizi sağlayan menü veya bir uygulamanın simgesine sert bastığınızda uygulamayı Favorileriniz arasına atabiliyorsunuz.
  • MacBook’ta olduğu gibi bir bağlantının üzerine Force Touch le bastığınızda ise bağlantının ön izlemesini görüntüleyebiliyor ya da açılan menü ile farklı işlemler yapabiliyorsunuz.
Bu uygulamalar şu an için Apple’ın duyurmasını beklediğimiz uyguliamalar olarak gösterilirken üçüncü parti geliştiricilerin de çeşitli uygulamalar ilke Force Touch’ın geliştirilmesine yardımcı olacağı ve yeni iPhone ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunacağı da kuşku götürmüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0