• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S'in Ekran Jelatini 3D Touch Özelliğini Etkiliyor!!

iPhone 6S'in Ekran Jelatini 3D Touch Özelliğini Etkiliyor!!

1
0
0
0
0
iPhone 6S ile birlikte yeni kullanılmaya başlanan 3D Touch teknolojisi, telefonun ekran jelatininden etkileniyor.
iPhone 6S'in Apple lansmanında gerçekleşen tanıtımı ile birlikte cihazın birçok özelliği açıklanmıştı. Sadece işlemci hızı, çekirdek sayısı gibi özelliklerini sonradan öğrendiğimiz telefonun sahip olduğu yeni özellikler, telefon sektöründe bulunan diğer markalarla arası açık olan Apple'ın çok daha kötü bir konuma gelmesine sebep oldu. Apple'ın lansmanda yeni olarak tanıttığı özelliklerin neredeyse hepsi üzerinde başka markalar tarafından hak iddia edildi.

Bu özelliklerden birisi olan ve diğerlerine göre daha az tartışmaya karışan 3D Touch teknolojisi, iPhone'ların yaşadığı bir sorun ile yeniden gündeme geldi. Bildiğiniz gibi 3D Touch teknolojisi sayesinde bazı Apple ürünleri, dokunmanın şiddetini algılayabiliyor ve buna göre çeşitli işlevleri yerine getirebiliyorlar. Fakat iPhone'larda bulunan ekran jelatinin, 3D Touch teknolojisini kötü şekilde etkilediği ortaya çıktı.Bunun nedeni 3D Touch teknolojisinin sert şekilde dokunma, normal şekilde dokunma ve hafif şekilde dokunmayı algılayabiliyor olması. Ekranın üzerinde bulunan ve ağırlığı çok olmasada bir baskıya sahip olan bu jelatinden dolayı iPhone'larda hafif şekilde dokunma işlemi oldukça zor bir işlem haline gelmiş. Bu işlem genelde 0.3mm'den daha kalın jelatinlerde gerçekleşiyor ve jelatinda hava kabarcığı bulunduğu takdirde 3D Touch'ın kullanımı neredeyse imkansız hale geliyor.

Apple'ın yeni iPhone'lar çıkmadan önce telefonun baskı algılayan dokunmatik ekrana sahip olacağını açıklamasıyla birlikte 3D Touch teknolojisinin zemini hazırlanmıştı fakat bu teknolojinin kullanımı sırasında telefonda bulunacak bir koruyucu jelatin hesaba katılmamış. Apple'ın bu sorunu çözmek adına nasıl bir adım atacağı bilinmiyor fakat bunun, satışına sadece birkaç gün sonra başlanacak olan iPhone 6S adına can sıkıcı sorunlardan birisi olacağı kesin.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0