• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6s’in Kamera Detayları Net Olarak Belli Oldu

iPhone 6s’in Kamera Detayları Net Olarak Belli Oldu

0
0
0
0
0
Tanıtılmasına yaklaşık 2 haftalık bir süre kalan iPhone 6s’in kamera detayları da net olarak belli oldu.
Apple’ın yeni iPhone’larını tanıtacağı tarih artık 9 Eylül olarak netlik kazandı. Resmi tanıtımına kadar neredeyse birçok özelliğini öğrenme fırsatını yakaladığımız iPhone 6s’in sonunda kamera detayları da ortaya çıktı.

BusinessInsider’ın haberine göre iPhone 6s ve 6s Plus, 8 ve 12 MP çözünürlükte kameralara sahip olacak. Tedarikçiler tarafından yeni iPhone modelleri için şimdiden 5 elementli lens siparişinin yapıldığı söyleniyor. 

Lenslerle ilgili biraz bilgi verecek olursak her biri plastik yapıyla üretilecek ve maliyetleri 1 dolar olacak. Tabii lenslerin korunması için safir camlı bir kapak da bulunacak. Fakat OnePlus gibi Android tabanlı şirketler, cihazları için (OnePlus 2) arka kameralarında 6 elementli lens kullanıyorlar ki bu, kameranın ışığı çok daha keskin almasını ve daha net görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca düşük ışık koşullarında da daha iyi fotoğraf çekebilme deneyimini sağlıyor. (sanıyorum ki bu özellik, iPhone 6 Plus’ın başına gelenleri önlemek için önemli bir adım olabilir)Son olarak önümüzdeki yıl yeni iPhone almak isteyen kişiler için şunu da belirtelim; Apple’ın iPhone 7 modellerinde 6 elementli kamera lensi kullanmayı düşündüğü söyleniyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0