• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S'in Kamerası DxOMark'a Göre Söylendiği Kadar İyi Değil!

iPhone 6S'in Kamerası DxOMark'a Göre Söylendiği Kadar İyi Değil!

0
0
0
0
0
Kamera performans testleri ile ön plana çıkar firma DxOMark'a göre iPhone 6S'in yenilenmiş kamerası söylenildiği kadar iyi bir performans göstermiyor.
Sizlere daha önce buradaki haberimizden sizlere bahsettiğimiz en iyi kameraya sahip telefonların tek tek test edilerek puan veren site olan DxOMark, şimdi de ellerine iPhone 6S'in ulaşmasıyla merakla beklenilen iPhone 6S kamera testini de gerçekleştirdi.

Listenin bizim de belirttiğimiz gibi başında 87 puan ile Sony Xperia Z5 yer alırken ardından Samsung Galaxy S6 Edge, Google Nexus 6P ve LG G4 modeli bulunmakta. iPhone 6S'in testi sonucunda "Acaba birinci sıraya oturabilecek mi?" gibi soruların cevabı da geldi ve kamerası iPhone 6'ya göre çok daha iyi hale gelen iPhone 6S nedense iPhone 6 ile aynı puanı, yani 82 puanı aldı.Bu performansın şaşırtıcı olduğunu belirtmeden geçmemek gerekli. Çünkü 8MP'lik sensörü 12MP'e arttıran Apple, haliyle birçok yazılımsal bir iyileştirme de yapmıştır. Ancak performans olarak iPhone 6'yla eşit ve iPhone 6 Plus'ın gerisinde kalması gerçekten şaşırtıcı.En iyi performans olarak otofokus performansı oldığu görülen iPhone 6S'te ışık oranı düştükçe noise denilen bozulmalarda ciddi oranda bir artış olduğu belirtiliyor. Video konusunda hızı ve güzel bir otofokus geçişi sağladığı söylenilen cihazda yine noise belirtileri olması eleştirilmiş. İncelemeye gelen yorumlarda ise büyük ihtimalle Apple fanları tarafından da taraflı bir inceleme yaptıkları belirtilmiş. Çünkü bu sonuca göre önünde yukarıda belirttiğimiz cihazların yanında Samsung Galaxy Note 4 ve Sony Xperia Z3+'da bulunuyor.

Tabii bu sonuçların normal bir kullanıcıya göre daha detaylı bir şey olduğunu belirtelim. Yani DxOMark bu işi ciddiyetle yaptığını söylemiş olayım. Sonuçta da böyle bir şey çıkmış. Yani Sony Xperia Z5 tüm rakiplerine rağmen hala birinciliğini korumakta. Bakalım geçebilecek bir cihaz da çıkacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0