• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S Plus AnTuTu'da Android Rakiplerini Yerden Yere Vurdu!!

iPhone 6S Plus AnTuTu'da Android Rakiplerini Yerden Yere Vurdu!!

2
0
0
0
0
AnTuTu Benchmark sonuçlarına göre iPhone 6S Plus, en yakın rakibinden yaklaşık 1,5 kat daha daha yüksek sonuç aldı.
AnTuTu Benchmark testi, telefonların ve tabletlerin performanslarının ölçümünü yapabilen bir sentetik test. Çoğu kişinin gözünde en önemli ve hatta belirleyici test konumunda bulunan AnTuTu Benchmark, 2015'in bitmesiyle birlikte geçtiğimiz sene en çok puan alan cihazları yayınladı. AnTuTu Benchmark'ın geliştiricisi olan AnTuTu şirketi tarafından yayınlanan bu sonuçlara göre son dönemlerde rekabetin iyice kızıştığı akıllı telefon sektöründe iPhone 6S Plus, büyük bir farkla liderliği elinde bulunduruyor.

AnTuTu'nun yayınladığı bu listeye bakarak ikinciliğin Huawei Mate 8'e ait olduğunu görebiliyoruz. 92746 puana sahip olan Huawei Mate 8, zirvede bulunan iPhone 6S Plus'in yaklaşık 40.000 puan gerisinde kalmış. AnTuTu Benchmark'ın yeni sürümü olan v6.0 ile yapılmış olan bu test, bir önceki sürüme göre çok daha farklı. Önceki sürümde daha düşük sayıları kullanmış olan AnTuTu Benchmark testinde birincilikte bulunan akıllı telefon modeli Meizu Pro 5'ti.Bildiğiniz gibi iPhone 6S Plus Apple'ın kendi ürettiği çift çekirdekli 1.84 GHz Apple A9 işlemciyi kullanıyor. İşlemcisinin yanı sıra PowerVR GT7600 GPU'ya ve 2 GB RAM'e sahip olan telefon, bu özellikleri göz önüne alındığında rakibi Huawei Mate 8'e göre çok geride kalıyor. Huawei Mate 8 4 GB RAM'e, 4 çekirdekli 2.3 GHz Kirin 950 işlemciye sahip. 

Çıkmasını heyecanla beklediğimiz amiral gemilerinden birisi olan Samsung Galaxy S7'nin piyasaya sürülmesinin ardından bu listede nasıl bir değişiklik yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: PhoneArena 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0