• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S, 12 MP Çözünürlükte Sony RGBW Sensörle Gelebilir

iPhone 6S, 12 MP Çözünürlükte Sony RGBW Sensörle Gelebilir

0
0
0
0
0
Japon kaynaklara göre Apple, iPhone 6S'te 12 MP çözünürlüklü Sony RGBW sensörü kullanabilir.
iPhone 6S ve 6S Plus’ın tanıtılmasına en az 4 aylık bir süre var. Bu süre içerisinde iPhone 6S’te olması beklenen özellikleri dışında son olarak cihazın altın gül rengindeki görselleri ortaya çıkmıştı. Daha önce yeni iPhone’larda 2 GB RAM ve 12 MP çözünürlükte kameraların olma ihtimalinin çok yüksek olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de Japon Feng’e göre iPhone 6S’te Sony’nin RGBW kamera sensörüyle birlikte gelecek.

RGBW nedir, biraz bundan bahsedelim. RGBW Red, Green, Blue ve White, yani kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz piksellerin yer aldığı teknoloji anlamına geliyor. Bu teknoloji, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda lensin daha fazla ışık almasını ve fotoğrafın daha kontrast olmasını sağlıyor.

Feng, Apple’ın bu teknolojiyi aslında geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanmak istediğini, fakat biraz daha bekleyip teknolojik olarak daha fazla geliştirilmesinin ardından S serisinde kullanmaya karar verdiğini belirtti.Bu zamana kadar çıkan haberler, Apple’ın donanım olarak S serisi iPhone’ları önceki modellerine göre daha güçlü yapacağını ortaya çıkarıyor. Bakalım Eylül ayında nasıl bir telefonla karşı karşıya geleceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0