• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6S'te Fiziksel Ana Ekran Tuşu Olmayabilir!

iPhone 6S'te Fiziksel Ana Ekran Tuşu Olmayabilir!

0
0
0
0
0
DigiTimes'a göre iPhone 6S'te fiziksel olan ana ekran tuşu yerini sanal ve dokunmatik bir ana ekran tuşuna bırakabilir.
iPhone ve Samsung telefonlarında her zaman gördüğümüz fiziksel ana ekran tuşu aslında çok işlevsel olmaması ile eleştiriliyordu. Android platformunda eklenen sanal tuşlar ile birçok firmanın fiziksel tuşlardan vazgeçtiğini görmüştük.

Özellikle bu iki firmanın sürekli kullanmakta inat ettiği fiziksel tuşların bir süre sonra bozulması, işlevini yitirmesi sorunları ise kullanıcıların telefonlarını uzun süre kullanmalarını kısıtlamakta ve iPhone tarafında neredeyse her kullanıcının eklediği sanal ana ekran tuşu ile bu fiziksel tuşu pek kullanmamaya dikkat etmelerine sebep oluyordu.Fakat ortaya çıkan bir iddia Apple'ın iPhone 6S ile bu fiziksel tuş alışkanlığından vazgeçeceğini gösteriyor. Yani iPhone 6S ile fiziksel olan ana ekran tuşu yerini sanal bir ana ekran tuşuna bırakabilir.

DigiTimes'ta yayınlanan habere göre TDDI adı verilen bir çip ile dokunma ve güç işlevlerini yerine getirebilen bu sanal tuşu kullanılabilir hale getirecek ve bu yeni teknoloji iPhone 6S'te yer alacak. Aynı zamanda parmak izi okuma işlevini de yapabilecek olan bu yeni sanal tuş tahminimce HTC One M9 Plus'ta görüldüğü gibi olabilir.Apple'dan böyle bir atak gelmesi halinde ne gibi geri dönütler alır bilemiyoruz ama artık olması gereken bir hamle olduğunu düşünmekteyim. Bakalım iPhone 6S çıktığında böyle bir detay görebilecekmiyiz bunu ilerleyen zamanlarda anlayacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0