iPhone 6S’te Olması Beklenen 5 Yenilik

0
0
0
0
0
Birkaç gün sonra yapılacak Apple konferansında tanıtılacak olan ve herkesin merakla beklediği iPhone 6S’te olmasını beklediğimiz 4 farklı özellik haberimizde.
Dünyanın en büyük firması olan Apple'ın çıkarttığı ya da çıkartacağı her ürün teknoloji gündemine resmen birer bomba gibi düşüyor. Önümüzdeki hafta yapılacak olan konferansta tanıtılacak iPhone 6S'in haberlerini son haftalarda sıkça görür olduk. Konferansa çok az bir süre kala yeni iPhone yavaş yavaş sızıntılar sayesinde şekillendi. Ancak yine de her gün yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer gelen bilgiler daha inandırıcı nitelikte.
 

 Force Touch

 

Macbook'ların touchpad’inden tanıdığımız ve Apple Watch’ta karşımıza çıkan, yüzeye yapılan baskının şiddetini algılayabilen Force Touch teknolojisinin, Apple’ın yeni telefonu iPhone 6S’in ekranında olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 
 

 2 GB RAM
Apple’ın iPhone 4S’ten beri süre gelen 1 GB RAM inadını iPad Air 2’den sonra 6S’te de tekrar kırması bekleniyor. Buna en somut örnek ise iPad Air 2. Hatırlanacağı gibi Apple, önceki etkinlikte tanıttığı güçlü tableti Air 2’de 2 GB RAM ile donanımını güçlendirmişti.
 

 Yeni Renk
Rose gold (altın gül) adı verilen rengin iPhone 6S ile piyasada olması bekleniyor. (çok değişik bir renk olmuş)
 

 Kamera iyileştirmeleri
Apple’ın her telefonunda yaptığı gibi kamerayı geliştirmesi kesin. Ancak iPhone’un yeni kamerası 8 megapikselden 12 megapiksele yükselerek 4K çekim gibi üst düzey özelliklere sahip olabilecek ve sınıfının en iyi kamerası olacak iddiaları var.

iPhone’larda her zaman iyi olan, selfie kamerası diye adlandırılan ön kameranın ise 5 megapiksele yükseleceği konuşuluyor.
 

 Touch ID iyileştirmeleri
iPhone 5S ile hayatımıza giren parmak izi okuyucu iPhone 6’da geliştirilmişti ancak Apple bunu yeterli görmemiş olacak ki (ya da yeni özellikler ekleyecekler) yeni telefonunda Touch ID iyileştirmelerine gidecek.


Depolamada bir değişikliğe gidilmeyerek 16, 64 ve 128 GB olan modeller tekrar piyasada boy gösterecek. Ayrıca ekranıyla ilgili iPhone kullanıcılarını heyecanlandıracak bazı gelişmeler de yaşandı. O haberimize şuradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0