• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6s ve 6s Plus'da Touch ID, 3D Touch ve Hoparlör Sorunları Yaşanmakta

iPhone 6s ve 6s Plus'da Touch ID, 3D Touch ve Hoparlör Sorunları Yaşanmakta

1
1
0
0
0
Fiyatları tavan yapan yeni iPhone'larda pek çok kullanıcı sorun yaşamakta.
Bir süre önce resmi olarak satışa sunulan (ve ülkemizdeki fiyatları ile de ''güzel'' yorumlar alan yeni iPhone'lar iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, şimdiden iyi bir satış rakamına ulaşmış durumda.

Ancak son dönemde özellikle merakla beklenen iOS 9'un tam sürüm olarak yayınlanmasından sonra pek çok kullancıdan hata konusunda şikayet alan Apple, şimdi benzer şekilde yeni iPhone'lar hakkında şikayetler almakta. Apple destek topluluğunun yeni telefonlar hakkında aldıkları en sık şikayetler şu şekilde;

Touch ID: Bazı iPhone kullanıcıları "home" tuşlarının ve Touch ID tarayıcılarının oldukça çok ısındıklarını bildirdi. Bu sorun telefonun yeniden başlatılmasıyla birlikte bir sürede düzeliyor.

Güç: Bazı iPhone kullanıcıları telefonlarının batarya yüzdelerinin yüksek olmasına rağmen telefonlarının kapandığını ve tekrar açılmadığını bildirdi. Bu sorunun genellikle batarya sorunlarından kaynaklı olarak gerçekleştiği söylenir fakat telefonların yeni olması bu ihtimalin şansını düşürüyor.

Speakers: Kullanıcılardan bazıları telefonlarının ses düzeylerinin karıştığını bildirdi. Bu sorun sayesinde gelen mesajların bildirimleri, telefonun hoparlörleri patlarcasına ses çıkmasına neden olabiliyor. Telefonun bu sorununun donanımdan mı yoksa yazılımdan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Bazı kullanıcılara göre güncellenen sistemle birlikte eski iPhone'larda bulunan bu sorun, yeni iPhone'lara da bulaştı. Ayrıca bazı kullanıcıların söylediğine göre iPhone 6 Plus "Phone app" isimli uygulamada oldukça garip davranıyor. Telefon bazen aramaları yanlış hoparlöre yönlendiriyor ve ses düzeylerini karıştırabiliyor.

3D Touch: 9to5Mac editörleri de dahil (isminden de anlayabileceğiniz gibi öncelikle Apple haberlerine yer veren bir site) bazı kullanıcılar, 3D Touch yazılımına bağlı bazı sorunların oluştuğunu belirttiler. Bu sorunlardan birisi de Safari'de internet linklerinin kullanılan sekme üzerinden açılmaması. Telefonu yeniden başlatmak bazen 3D Touch'ın düzelmesini sağlayabiliyor. Bakalım Apple cephesinden kullanıcıların yaşadığı bu sorunlara karşı ne tür bir çözüm gelecek?

Kaynak: 9to5mac
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0